Przewodniczący rady miejskiej i jego zastępcy odwołani

0
189
Przewodniczący rady Dariusz Lizak oraz jego zastępcy – Bogusława Serwicka i Tadeusz Gubernat większością głosów odwołani zostali z funkcji
REKLAMA

Dariusz Lizak zapowiada, iż będą patrzyć władzy na ręce.
– W czasie obrad, które odbywały się 25 kwietnia i zostały, moim zdaniem, bezprawnie zerwane przewodniczący Lizak zapowiedział, że wznowi je 24 maja. Stało się jednak inaczej, burmistrz niemal wymusił na nim przyśpieszenie terminu, wnioskował nawet o zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym, istniało bowiem realne zagrożenie, że gmina straci ponad 400 tysięcy złotych przyznanych dotacji, jeśli nie zostaną zapisane w budżecie. Przewodniczący się ugiął i ogłosił, że obrady wznowione zostaną 15 maja, przy czym trzeba zauważyć, iż program sesji ustalony został już w kwietniu – mówi radny Andrzej Buśko, szef klubu Niezależni.
Z odwołaniem przewodniczącego i jego zastępców nie było najmniejszych problemów, za taką decyzją głosowało 11 radnych – Niezależni, PSL i Wspólnota Samorządowa. – Wcześniej dwóch rajców ze Wspólnoty popierało PiS – dzięki tej koalicji większością głosów podejmowane były uchwały, które nie zawsze zgodne były z prawem, a niektóre wręcz szkodziły gminie i jej mieszkańcom – dodaje radny Buśko.
Radni wybrali nowego przewodniczącego, został nim Wiesław Mendys ze Wspólnoty, jego zastępcami są Jacek Sarat z Niezależnych i Jacek Świątek z PSL. – Mam nadzieję, że zmieni się styl pracy rady miejskiej, będzie mniej polityki, a więcej merytorycznych działań – dopowiada Buśko. – Musimy uregulować problem podwyżki cen za śmieci, bo gmina traci ogromne pieniądze – około 100 tysięcy złotych miesięcznie. Radni muszą mieć świadomość, że czasem trzeba podejmować uchwały niepopularne i zmierzyć się z krytyką mieszkańców. Podniesienie opłat za wywóz odpadów jest koniecznością, inaczej budżet gminy legnie w gruzach.
Były już przewodniczący rady, Dariusz Lizak w czasie sesji mówił, że co prawda jego klub przechodzi do opozycji, ale broni nie składa. – Będziemy dokładnie przyglądać się poczynaniom radnych i burmistrza, patrzyć im na ręce i dbać o dobro mieszkańców.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o