Radłów. Urodzaj na „Orliki”

0
92
Orlik radlow1
REKLAMA

Koszt wzniesienia radłowskiego „Orlika” wyniósł prawie milion złotych – większość tej kwoty stanowią dotacje z ministerstwa sportu i Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Boisko do piłki nożnej pokryte jest sztuczną trawą, a wielofunkcyjne ma nawierzchnię poliuretanową. Całość oświetlona jest ośmioma projektorami zamocowanymi na masztach o wysokości 9 metrów. Jest szatnia z natryskami, wykonano ciągi komunikacyjne, teren został ogrodzony.
Rano z obiektów korzystają uczniowie ze szkół, a później pokopać piłkę czy zagrać w koszykówkę, siatkówkę, a nawet w tenisa mogą również dorośli. – Chętnych jest mnóstwo. Opiekun kompleksu, którego część wynagrodzenia pokrywa Ministerstwo Sportu, ma coraz większe problemy ze znalezieniem wolnych terminów dla kolejnych zgłaszających się osób – mówi burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. – Już widać, że „Orlik” aktywizuje sportowo stolicę gminy. Powstają nowe piłkarskie drużyny młodzieżowe, zakładana jest sekcja tenisa…
Według burmistrza, warunki finansowe dla takich gmin jak Radłów, jeśli chodzi o budowę „Orlików”, są tak korzystne, że szkoda byłoby dalej nie korzystać z nadarzającej się okazji. Dlatego już składają wniosek o pieniądze z dwóch źródeł na „Orlik” w Zabawie. Jest szansa, że przy tamtejszej podstawówce i gimnazjum zbudowany zostanie jeszcze w tym roku.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o