Ryglice szacują straty

0
35
Po ulewach – zniszczone drogi, mosty i przepusty

Straty zanotowano we wszystkich miejscowościach gminy.  – Drogi zostały zniszczone w różnym zakresie, mają uszkodzone korpusy, nawierzchnie betonowe i żwirowe, liczne przełomy, wypłukane pobocza, zamulone rowy i przepusty – wylicza wiceburmistrz Anna Gieracka. – Bardzo poważnie została uszkodzona droga w kierunku Czarnej Wsi w Lubczy, której część została zamknięta.
Ulice w gminie Ryglice ucierpiały już podczas tegorocznej zimy, więc popękany asfalt został bardzo szybko wypłukany w efekcie ulewnego deszczu. Mosty w Zalasowej, Ryglicach i Lubczy mają podmyte przyczółki i naruszone konstrukcje. Wiele przepustów pod drogami zostało uszkodzonych i zamulonych. Zalane zostały także domy prywatne w Zalasowej.
Jeszcze podczas opadów zebrał się gminny sztab kryzysowy. Wykorzystano fundusze z rezerwy budżetowej, by od razu móc udrażniać zatkane przepusty i rowy, a tym samym umożliwić spływ wody. Po ustaniu deszczu do pracy przystąpiła gminna komisja, której zadaniem było oszacowanie strat. Dane zostały przesłane do Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Władze gminy liczą na wsparcie, ale cały czas pracują nad usuwaniem skutków ulew i gradu.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o