Skrzyżowanie do przebudowy

0
20
Przebuduja-skrzyzowanie

– Przez skrzyżowanie przebiegają tory kolejowe. Rogatki co chwila są opuszczane, co powoduje, że ten odcinek często jest zakorkowany. Dodatkowo bardzo trudno włączyć się do ruchu, bo nie dość, że drogą przejeżdża mnóstwo samochodów, to pojazdy poruszające się od strony Tuchowa wyjeżdżają z ostrego zakrętu, przez co są słabo widoczne. Na niebezpieczeństwo narażeni są również piesi, bo nie ma chodnika – mówią mieszkańcy. Z włodarzami gminy były prowadzone rozmowy na temat budowy sygnalizacji świetlnej, chodników i stworzenia przejścia dla pieszych, ale dotychczas samorząd nie zrobił nic.
Wójt gminy Gromnik, Bogdan Stasz stara się nieco ostudzić nastroje, twierdząc, że odcinek wcale nie jest bardziej niebezpieczny od innych dróg w Gromniku.
– To, że jest to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w powiecie, jest nieprawdą. Oczywiście dochodzi tam do kolizji i wypadków, jednak nie ma ich więcej niż w innych miejscach. Zgodzić mogę się jednak z tym, że skrzyżowanie utrudnia ruch. Przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich otrzymali od nas wniosek o przebudowę, sugerujemy powstanie lewoskrętu od strony Tuchowa, a także prawoskrętu od strony Gromnika w kierunku drogi wojewódzkiej. W tym roku rozpoczynamy również budowę pierwszej części chodnika w kierunku Chojnika. Drugą część planujemy dokończyć w przyszłym roku.
Bogdan Stasz dodaje, że uruchomienie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu spowodowałoby jeszcze większe zakorkowanie trasy.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o