Służbowe bmw

0
141
Wójt gminy Szerzyny, Grzegorz Gotfryd obok swojego służbowego samochodu

Auto, które jeszcze niedawno używane było przez dyrektora Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie, ma 12 lat i 203 tys. kilometry przebiegu. Pomimo tego bmw serii 520, jakie trafiło do urzędników gminy Szerzyny, może budzić zachwyt.
– Pojazd został wycofany z floty ITD, więc wystąpiliśmy z wnioskiem o możliwość bezpłatnego przekazania go naszej gminie. Chętnych było wiele gmin, ale mieliśmy szczęście. Duża w tym zasługa posła Wiesława Krajewskiego, który zaangażował się w sprawę i pomógł nam nabyć samochód – mówi wójt gminy Szerzyny, Grzegorz Gotfryd.
Do tej pory szerzyńscy urzędnicy oraz tamtejszy wójt nie mieli do swojej dyspozycji samochodu służbowego. Na konferencje i spotkania organizowane poza gminą lub powiatem udawali się prywatnymi pojazdami.
– Staramy się sprawować władzę w gminie w sposób skromny. Nie rozważałem zakupu samochodu w tej ani w poprzedniej kadencji, ponieważ mogło to wywołać niepotrzebne reakcje mieszkańców. Mamy mnóstwo innych ważniejszych wydatków, dlatego tym bardziej cieszę się, że samochód nabyliśmy bez konieczności płacenia jakichkolwiek pieniędzy. Wartość auta wynosi około 50 tys. zł, więc gdyby przyszło nam za niego zapłacić, na pewno nie zdecydowalibyśmy się na taki zakup – dodaje wójt.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o