Śmiertelne strzały na bocheńskiej ulicy

0
96
bochnia-portret
REKLAMA

Dramatyczne sceny rozegrały się w miniony poniedziałek około godziny 17.20 na ul. Legionów Polskich w Bochni, gdzie nieznany sprawca napadł na wracającego do domu pracownika kantoru wymiany walut. Napastnik mógł mieć 45-50 lat, był krępy, średniego wzrostu, miał na sobie czarne dżinsy, ciemną skórzaną kurtkę i czapkę z daszkiem. Podszedł do wchodzącego do bloku mężczyzny i strzelił, trafiając go w klatkę piersiową, a potem zabrał mu foliową torbę pełną pieniędzy i uciekł w kierunku ul. Krakowskiej.
Oddalając się z miejsca zdarzenia najprawdopodobniej postrzelił też w biodro idącą w pobliżu kobietę – była to również pracownica kantoru, ale innego niż ten, w którym pracował postrzelony mężczyzna, choć należącego do tego samego właściciela. Policja ustala, czy 37-latka została trafiona wskutek kolejnego i celowo oddanego strzału, czy może był to rykoszet pocisku wystrzelonego do mężczyzny. Ranna kobieta trafiła do szpitala, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Postrzelony 41-latek nie miał tyle szczęścia, zmarł w szpitalu mimo natychmiastowej reanimacji.
Policjanci podejrzewają, że motywem strzelaniny była chęć dokonania rabunku, choć biorą pod uwagę również inne wersje zdarzeń. Aż do godzin rannych we wtorek, kiedy oddawaliśmy aktualny numer tygodnika do druku trwał pościg za uzbrojonym napastnikiem, który według mundurowych mógł być niebezpieczny. Na drogach pojawiły się policyjne blokady, do poszukiwań użyto psów tropiących.
Według nieoficjalnych informacji, pracownik bocheńskiego kantoru miał być wcześniej obserwowany. Bandyta, który dokonał napadu mógł mieć czekającego na niego w samochodzie wspólnika.
– Mamy rozbudowany opis poszukiwanego mężczyzny, choć zdajemy sobie sprawę, że mógł się już przebrać i wygląda nieco inaczej. Policja zabezpieczyła ślady i dowody, które zostaną przebadane w laboratorium. Przesłuchujemy też świadków – mówiła Elżbieta Znachowska z biura rzecznika prasowego krakowskiej policji.
Policja opublikowała portret pamięciowy sprawcy napadu, za jego wskazanie Małopolski Komendant Wojewódzki Policji wyznaczył nagrodę.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments