Spacer w koronach drzew

0
17
Przejda-koronami-drzew

Budowę ścieżki w koronach drzew Ciężkowice planują już od kilku lat. Do tej pory inwestycja nie była możliwa do zrealizowania przede wszystkim ze względów finansowych. Teraz ma się to zmienić, ponieważ gmina ma już zapewnione finansowanie ze środków europejskich i budżetu urzędu marszałkowskiego.
– Unijne dofinansowanie pomogłoby nam sfinansować budowę ścieżki nawet w 85 proc. – mówi Dariusz Zięcina, inspektor ds. inwestycji w gminie Ciężkowice. – To bez wątpienia jedna z największych inwestycji w historii naszej gminy. Obecnie nie ma w naszym kraju tego typu atrakcji, jednak podobną ścieżką dysponują Słowacy i cieszy się ona ogromną popularnością. Nie inaczej powinno być w naszym przypadku, dzięki czemu jeszcze bardziej uatrakcyjnilibyśmy ofertę turystyczną w gminie. Już na początku przyszłego roku chcielibyśmy ogłosić przetarg na budowę, obiekt mógłby powstać w ciągu dwóch miesięcy. Niewykluczone więc, że w 2018 roku turyści odwiedzający nas będą mogli przespacerować się blisko kilometrową trasą w koronach drzew. Byłoby to dla nich na pewno niezapomniane przeżycie.
Według wstępnych planów ścieżka miałaby mieć około 800 metrów długości i zaczynać się w okolicach przysiółku Rakutowa. Turyści przemierzaliby ją na wysokości około 20 metrów, co pozwoli nie tylko podziwiać okoliczne krajobrazy, ale i dojrzeć Tatry!

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o