Stalkerzy nękają wójta

0
74
„Teraz opublikuję wideo, które sprawi, że twoje życie stanie się piekłem” – grozi wójtowi Dębna anonimowy stalker
REKLAMA

Wszystko zaczęło się na początku lutego, kiedy Wiesław Kozłowski poruszony historią chorego dziecka postanowił wpłacić pewną sumę na jego leczenie. Informację na temat czekającego na pomoc malucha znalazł na Facebooku, tam też podane było konto, na które przekazał darowiznę. Tuż po wpłaceniu pieniędzy stało się coś nieoczekiwanego – zamiast podziękowań otrzymywał groźby, internetowy napastnik szantażował, że opublikuje kompromitujące wójta zdjęcia. Oprócz tego sprawca lub sprawcy tego przestępczego procederu podszywali się pod niego na popularnym portalu społecznościowym, fałszywe konta szybko zostały jednak zablokowane.
Wójt Kozłowski twierdzi, że wykorzystując programy do obróbki i retuszu plików graficznych sprawca szantażu przerobił jego zdjęcia i groził upublicznieniem fałszywych fotografii oraz filmu. Za odstąpienie od publikacji zażądał ogromnych pieniędzy, a gdy spotkał się z odmową zaczął kierować pod adresem włodarza gminy Dębno groźby karalne, straszył nawet, że go zabije. Kozłowski powiadomił o sprawie Wydział Policji do Walki z Cyberprzestępczością.
– Szanowni Państwo, proszę nie przyjmować zaproszeń z konta założonego na moje imię i nazwisko – apelował na Facebooku Wiesław Kozłowski. – Jest to konto fikcyjne, założone przez osobę, która mnie stalkuje. Domniemywać należy, iż może ono służyć do przesyłania zawirusowanych treści. Sprawa zgłoszona jest na policję. Proszę również o udostępnianie tej wiadomości u siebie na fb. Jak się okazuje, w obecnych czasach oszuści internetowi wykazują się coraz większą kreatywnością i perfekcją działania. Coraz częściej mówi się o wyłudzeniach pieniędzy przez osoby podszywające się pod członka rodziny bądź funkcjonariuszy organów ścigania, gdzie pokrzywdzonymi są na ogół osoby starsze. Jednak ofiarą tego przestępstwa może stać się każdy z nas, gdyż przestępcy potrafią wykorzystywać również naszą empatię. Mając na uwadze powyższe przestrzegam wszystkich Państwa, apelując o ostrożność i rozwagę przy jakichkolwiek działaniach w sieci. Jednocześnie proszę o przekazanie informacji w przypadku napotkania się z przejawami przestępstwa dokonanego na moją szkodę, w czasie ujawnienia fałszywych filmów bądź nagrań z rzekomo moim udziałem. Jak wynikało z relacji szantażysty fikcyjne publikacje mogą zostać przesłane użytkownikom portalu Facebook. Przestrzegam, że wobec osób rozpowszechniających fałszywe treści na temat mojej osoby, sprawę będę kierował do organów ścigania.
Wójt Wiesław Kozłowski sprawy komentować nie chce, twierdzi, że ze względu na dobro śledztwa.
Tymczasem wielką aktywnością wykazuje się, gnębiący Kozłowskiego stalker. Pod postami wójta zamieszcza wpisy, w których w dalszym ciągu go szantażuje. – Teraz zaczynam kontaktować się ze wszystkimi twoimi przyjaciółmi i będę im wysyłał film, możesz zatrzymać swoje pieniądze, ale wiedz, że również zgnębię ci życie i będę tego pewien – napisał w jednym z nich. W kolejnym także straszy i szantażuje. – Nie martw się, widzę, że powiedziałeś to wszystkim mediom, teraz opublikuję wideo, które sprawi, że twoje życie stanie się piekłem. Napiszę do wszystkich, którzy odpowiedzieli na posty i teraz wyślę im twój film, zobaczymy czy znowu zagrasz w superbohatera.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o