Szkoły do rozbudowy

0
22
szkoly-do-rozbudowy

– Rozbudowę szkoły w Łoniowej rozpoczęliśmy już w ubiegłym roku, okazało się, że uczniów przybywa i za dwa lata budynek będzie za mały, co zmusiłoby dyrekcję do wprowadzenia dwuzmianowości. Dobudowaliśmy kilka sal lekcyjnych, które będą służyć dzieciom od września przyszłego roku – wyjaśnia wójt Dębna, Wiesław Kozłowski.
W gminie jest aż 10 szkół podstawowych, które już od września będą ośmioklasowe. Uczniów przybędzie, ale wójt zapewnia, że warunki uczniów nie pogorszą się. Wyjątkiem, oprócz Łoniowej, jest szkoła w Biadolinach Szlacheckich, tam także trzeba dobudować kilka sal lekcyjnych, prace z tym związane zaczną się jeszcze w tym roku.
Gmina planuje także budowę dużej hali sportowej w Dębnie.
– Wybór akurat tej miejscowości nie jest przypadkowy – mówi wójt Kozłowski. – To jest centrum gminy i do hali wszyscy będą mieć blisko. Takiego obiektu do tej pory nie mamy, a nie trzeba nikogo przekonywać, jak bardzo jest potrzebny. Nie mamy gdzie organizować imprez sportowych i kulturalnych, hala służyć będzie także klubom i miłośnikom sportów.
Gmina ma już pozwolenie na budowę, wysłała także wnioski o dofinansowanie inwestycji do Ministerstwa Sportu.
– Mamy szanse na uzyskanie dopłaty w wysokości nawet do 70 procent kosztów kwalifikowanych budowy. Jeśli dostaniemy pieniądze, budowa hali rozpocznie się jeszcze w tym roku – dopowiada Kozłowski. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o