Tarnowski powiat koalicyjny

0
69
Powiatowa-koalicja
REKLAMA

W wyborach do Rady Powiatu Tarnowskiego Prawo i Sprawiedliwość  uzyskało 13 mandatów, Polskie Stronnictwo Ludowe 9, Platforma Obywatelski 4, KW Ziemia Tarnowska 3. W wyniku takiego podziału mandatów i przeprowadzonych rozmów powstała w radzie powiatu koalicja PiS-PSL, dysponująca zdecydowaną większością 22 z 29 radnych.
W związku z tym zapowiedziano, iż Roman Łucarz pozostaje starostą powiatu tarnowskiego, a stanowisko wicestarosty będzie pełnił Zbigniew Karciński z PSL, dotychczasowy przewodniczący Rady Powiatu Tarnwskiego, który już kiedyś pełnił funkcję starosty.
Przedstawiciele obu partii wskazują jako powód zawarcia porozumienia wolę wyborców, którzy ludzi z tych właśnie ugrupowań chcą widzieć przy władzy, a sojusz ma – ich zdaniem – zapewnić spokojne rządy i pracę bez przepychanek i niepotrzebnych kłótni.
Pierwszym problemem, z którym zetknie się nowa powiatowa władza, jest wniosek spadkobierców majątku w Karwodrzy, którzy domagają się zwrotu kompleksu dworsko-parkowego, w którym funkcjonuje powiatowy Dom Pomocy Społecznej. Spadkobiercy przesłali już do starostwa pismo z propozycją ugody, w którym domagają się od powiatu 6 mln złotych. Pierwsze zapowiedzi przyszłych władz powiatu wskazują, iż nie zamierzają płacić bez prawomocnego wyroku sądu.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments