Tuchów. „Melaniusze” za zasługi

0
36
Melaniusz-Tuchow
REKLAMA

Patronem wyróżnienia jest o. Marcin Melaniusz, benedyktyn i filozof, który żył w XVII wieku i fundował stypendia dla zdolnych studentów z Tuchowa, aby podnieść poziom intelektualny miasteczka. Wyróżnienie to ustanowione zostało w 2006 roku i dotąd nagrodzono 48 osób oraz instytucji, które poprzez swoją działalność szczególnie zasłużyły się dla rozwoju miasta i gminy Tuchów.
Podczas tegorocznej gali „Melaniuszem” uhonorowano dr n. med. Artura Gądka za poszerzenie oferty leczniczej tuchowskiego szpitala, Krzysztof Jasiński otrzymał statuetkę za promocję Tuchowa poprzez liczne publikacje, Grzegorz Stanisławczyk wyróżniony został za udzielanie mieszkańcom porad prawnych i angażowanie się w przedsięwzięcia kulturalne.
 „Melaniusz” powędrował w tym roku również do Austrii – Friedricha Schustera, burmistrza miejscowości Pettenbach, doceniono za doprowadzenie do odnowienia cmentarzy z okresu I wojny światowej w tuchowskiej gminie oraz wzorową współpracę partnerską. Uznanie kapituły zyskała ponadto działalność Biblioteki Publicznej w Tuchowie, która obchodzi 100-lecie istnienia i wciąż podejmuje różnorakie inicjatywy w celu upowszechnienia książki i czytelnictwa.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o