Unijne sumowanie

0
110
unijne-podsumowanie
REKLAMA

– Odkąd Polska weszła do Unii Europejskiej, gmina nabrała ogromnego przyśpieszenia inwestycyjnego. Wybudowaliśmy obiekty bardzo potrzebne mieszkańcom, ich realizacja bez unijnego wsparcia nie byłaby praktycznie możliwa – mówi burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Stanisław Początek. – Znakomitym i najbardziej spektakularnym przykładem jest odnowienie żydowskiej bożnicy, w której mieści się teraz Ośrodek Spotkania Kultur.
Burmistrz dodaje, że nie jest w stanie wymienić wszystkich inwestycji, które powstały dzięki unijnym środkom, twierdzi, że dzięki nim poprawiła się jakość życia ludzi, którzy mają teraz bezpieczne i wygodne drogi, hale sportowe, baseny, biblioteki, domy kultury. Już za dwa lata wszyscy mieszkańcy gminy będą mieć kanalizację.
– Ale wykorzystywanie unijnych pieniędzy odbywa się nie tylko w sferze materialnej – dodaje burmistrz Początek. – Działają za nie stowarzyszenia i organizacje, które prowadzą działalność sportową i kulturalną. Dostają je placówki kultury na organizację wielu imprez, pieniądze dostaje szpital, szkoły. Praktycznie trudno znaleźć dziedzinę, w której dotacje unijne nie byłyby wykorzystywane. To wszystko sprawia, że ludzie mają większy dostęp do dóbr kultury, rozwijają się intelektualnie. Widoczne jest to szczególnie w szkołach, które za unijne pieniądze wykonują wiele programów skierowanych do uczniów, kupują pomoce dydaktyczne.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments