W stulecie zwycięstwa

0
70
REKLAMA

W Brzesku prezentowana jest wystawa omawiająca najważniejsze fakty związane z wojną polsko-bolszewicką i Bitwą Warszawską. Wystawę przygotowano we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego. Ekspozycja dostępna jest do końca września.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” prezentowanej w ramach przypadających w tym roku obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Bitwa ta uznawana jest za jedną z najważniejszych bitew świata, szczególne znaczenie miała także dla losów odradzającej się wówczas po latach niewoli Polski.

REKLAMA

Wystawa została przygotowana przez Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego. Na ekspozycję składa się 20 plansz tematycznych z treściami przypominającymi najistotniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami. Na wystawie pokazano zabytki ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego oraz archiwalne zdjęcia z 1920 roku.

Ekspozycja dostępna jest do 30 września w holu na parterze Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku przy Pl. Targowym 10.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments