W Zawadzie się skarżą

0
46
Zawada – ulubione miejsce nocnych imprez młodzieży

– To, co się u nas wyprawia, robi się już nie do zniesienia. Głośna muzyka puszczana z głośników samochodów, rozsypane na drodze butelki po piwie, ciągłe krzyki i przekleństwa. Mamy tego dość –mówią mieszkańcy Zawady, którzy od dłuższego czasu narzekają na młodzież, która późną nocą urządza sobie imprezy przy zabytkowym kościele w centrum miejscowości. Wystosowali nawet specjalną petycję do władz gminy Tarnów z prośbą o ograniczenia dojazdu do parkingu od godz. 20. do 6. i założenie szlabanu.
– To jedno z ulubionych miejsc młodzieży nie tylko z terenu naszej gminy. Punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę Tarnowa, cieszy się wielką popularnością wśród turystów i jest w pewien sposób wizytówką naszej miejscowości. Niestety to atrakcyjne miejsce stało się terenem, gdzie odbywają się nocne libacje. O sprawie powiadomiona została już straż miejska i policja, więc zobaczymy, jakie kroki ostatecznie zostaną podjęte. Nie może być jednak tak, że mieszkańcy Zawady nie mogą w nocy zmrużyć oka, bo chuligani zakłócają ciszę nocną. W końcu trzeba w odpowiedni sposób zareagować- mówi sołtys Zawady, Zbigniew Partyński.
Sprawę zna Sławomir Wojtasik, zastępca wójta gminy Tarnów, który potwierdza, że gmina otrzymała pismo z prośbą o interwencję, na której znalazło się kilkadziesiąt podpisów mieszkańców, jednak według niego założenie szlabanu i ograniczenie dojazdu do parkingu w godzinach nocnych jest niemożliwe. – Wydaliśmy mnóstwo pieniędzy, aby zagospodarować ten teren i stworzyć z niego wizytówkę Zawady. Nie wyobrażam sobie, aby przez złe zachowanie kilku chuliganów mieli ucierpieć na tym zwykli ludzie, którzy spędzają tam wieczory, podziwiając pięknie oświetlony Tarnów. Poza tym, jeżeli zamkniemy parking z jednej strony, młodzież będzie gromadzić się po drugiej stronie. Praktycznie codziennie wysyłamy tam grupy sprzątające, aby oczyściły teren po nocnych libacjach. Na parkingu i przy punkcie widokowym mamy zainstalowane kamery. Niestety od jakiegoś czasu imprezowicze przenieśli się na część parkingu, która jest mniej widoczna – mówi zastępca wójta, który dodaje, że gmina czyni już jednak starania, aby i w tamtym miejscu zamontować dodatkową kamerę. – Jest to kwestia kilku najbliższych tygodni.
Komendant straży gminnej, Arkadiusz Łucarz mówi, że w ostatnich dniach w okolicach punktu widokowego w Zawadzie pojawia się więcej niż zwykle patroli. Wynika to między innymi z faktu, że niedawno doszło w tym miejscu do uszkodzenia mienia.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o