Wakacyjna mapa grozy

0
166
mapa wypadków
Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym (fragment mapy). WAKACJE 2020 | fot. policja.pl

Zapełnia się powoli mapa najtragiczniejszych wypadków drogowych w kraju, która obejmuje okres wakacji. Każdy, to wyrusza swoim pojazdem w dłuższą podróż, powinien tę mapę prześledzić, ponieważ dobrze na niej widać, które odcinki dróg mogą okazać się najbardziej niebezpieczne.

Komenda Główna Policji każdego dnia na swoich stronach prezentuje mapę z liczbą śmiertelnych wypadków drogowych z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Zaznaczone są punkty, w których doszło do tragedii. Jak podaje Biuro Ruchu Drogowego KGP, „bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.
Dzisiaj na wspomnianej mapie, która będzie wyświetlana do końca wakacji, jest zaznaczonych prawie 80 miejsc, w których wydarzyły się wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Tarnów i okolice wolne są od tych oznaczeń. Ale na kilka dni przed rozpoczęciem wakacji w Brzesku Okocimiu w czołowym zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką zginęła 58-letnia kobieta.

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze