Wiało mocno, zniszczeń niewiele

0
34
wiatr
REKLAMA

Krakowski oddział Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiedział wiatr o średniej prędkości od 30 do 45 kilometrów na godzinę, w porywach dochodzący do 85 kilometrów. Wraz z tym komunikatem do wzmożonych działań przygotowali się strażacy. Tylko w okresie od 30 marca do 2 kwietnia tarnowscy fajermani podjęli 26 interwencji związanych z wichurami, z tego w 21 przypadkach usuwali z jezdni i chodników powalone lub połamane drzewa. Cztery zgłoszenia dotyczyły uszkodzonych pokryć i konstrukcji dachów, a jedno – zerwanego przez wiatr banera reklamowego zagrażającego przechodniom.
W powiecie brzeskim gwałtowne i porywiste podmuchy wiatru najwięcej szkód wyrządziły 1 kwietnia.
– Jednostki straży zabezpieczały w tym dniu uszkodzone poszycia dachów na budynkach mieszkalnych oraz gospodarczych, a także usuwały połamane drzewa. Łącznie odnotowano kilkanaście interwencji spowodowanych przez wichury, nie było jednak żadnych przerw w dostawie energii – mówi mł. bryg. Piotr Słowiak.
W powiecie bocheńskim wiatr dał o sobie znać 31 marca, a pierwszym sygnałem był zerwany baner reklamowy nad jedną z ulic. W sumie odnotowano 15 zdarzeń głównie dotyczących powalonych drzew blokujących drogi. Natomiast na dwóch budynkach w Ubrzeżu i Sobolowie wiatr uszkodził poszycie dachów. Najsłabiej wiało w rejonie Dąbrowy Tarnowskiej, strażacy interweniowali tam zaledwie kilka razy i to tylko w przypadku zwalonych drzew.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o