Wierzchosławice. W tym ośrodku wyleczymy otyłość

0
82
wierzchoslawice-specjalnosci
REKLAMA

Kardiolodzy są jednymi z najbardziej obleganych specjalistów w regionie tarnowskim. Przychodnie rejestrują pacjentów dopiero na drugi kwartał przyszłego roku. Jedną z form leczenia schorzeń układu krążenia jest chirurgia naczyniowa. Specjaliści operacyjnie i nieoperacyjnie usuwają żylaki oraz tzw. „pajączki”, zajmują się leczeniem tętniaków i miażdżycy tętnic kończyn dolnych. Coraz więcej mieszkańców regionu tarnowskiego skarży się na wrażliwą skórę – podrażnienia, zaczerwienienia czy skłonność do alergii. Częściej zwracamy też uwagę na to, co jemy.
Takie argumenty uwzględniono przy tworzeniu nowych gabinetów w ośrodku zdrowia w Wierzchosławicach, gdzie pacjenci mogą już korzystać z porad kardiologów i chirurga naczyniowego. W gronie specjalistów rozpoczynających praktykę w wierzchosławickiej placówce znajdziemy dermatologa, który będzie się zajmował również medycyną estetyczną, natomiast zaburzenia związane z przemianą materii wyleczymy w Poradni Chorób Metabolicznych. Konsultacje lekarskie, porady dietetyczne oraz wykonywane badania będą służyć leczeniu zaburzeń w gospodarce lipidowej i otyłości oraz chorób im towarzyszących. Pomoc znajdą m.in. chorzy na cukrzycę, osteoporozę czy dnę moczanową. W Wierzchosławicach działa także przychodnia logopedyczna, która pomaga dzieciom, nastolatkom i dorosłym uporać się z wadami wymowy.
Na razie nowe gabinety będą funkcjonować na zasadach komercyjnych, ale przedstawiciele zarządu Centrum Zdrowia Tuchów, odpowiadającego za opiekę medyczną w Wierzchosławicach, zapowiadają starania o uzyskanie kontraktów z NFZ. Pozwoli to poprawić dostępność mieszkańców regionu do lekarzy wspomnianych specjalności.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments