Wkrótce odpusty w Odporyszowie i Tuchowie

2
565
Sanktuarium w Odporyszowie
Sanktuarium w Odporyszowie | fot. Dawid Drwal
REKLAMA

W tym roku zgodnie z planem odbędzie się Wielki Odpust ku czci Matki Boskiej Zwycięskiej w Odporyszowie. Na wrzesień przesunięte zostały także uroczystości Wielkiego Odpustu Tuchowskiego, którego ze względów epidemiologicznych nie udało się zorganizować w lipcu.

4 września w Tuchowie rozpocznie się odpust ku czci Matki Bożej, któremu towarzyszyć będzie hasło „Matko Boża Tuchowska, pomagaj nam nieustannie!”. Msze św. w dni powszednie odbywać się będą w następujących godzinach: 6, 7, 9, 11, 15 i 18, a w niedzielę: 6, 7:30, 9, 10:30, 12, 14, 16 i 18. Zakończenie uroczystości odbędzie się we wtorek, 8 września, o godz. 18.
Za niecały tydzień zgodnie z planem odbędzie się Wielki Odpust w Odporyszowie. – Od 07.09 do 15.09 odbędzie się w Odporyszowie Wielki Odpust ku czci Matki Boskiej Zwycięskiej. Tradycyjnie będzie to czas modlitwy i dziękczynienia Bogu za dar niezwykłego miejsca, jakim jest Sanktuarium Matki Bożej w Odporyszowie. Tegoroczny Odpust będzie przebiegał pod hasłem „Maryjo, tronie Króla, módl się za nami”. To hasło nawiązuje do przeżywanego w Kościele roku Eucharystii – czytamy w zaproszeniu zamieszczonym na stronie internetowej odporyszowkiego sanktuarium.
Ze względu na sytuację wywołaną przez epidemię w tym roku sanktuarium w Odporyszowie będzie przyjmowało wyłącznie pielgrzymów indywidualnych. Msze św. odbywać się będą codziennie o godzinie 7, 9, 11 i 17.

REKLAMA

Szczegółowe plany odpustów znajdują się na internetowych witrynach Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej i Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
2 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments