Wybudują most za 8 milionów

0
60
most-stradomka
REKLAMA

Na taką właśnie kwotę opiewa promesa, którą Jacek Pająk, starosta bocheński, odebrał z rąk Jerzego Millera, wojewody małopolskiego. Pieniądze pochodzą z programu usuwania skutków klęsk żywiołowych.
– To świetna wiadomość dla powiatu bocheńskiego – cieszy się starosta. – Most uległ zniszczeniu w 2010 roku. Powódź doprowadziła również do zmiany linii brzegowej rzeki. Teraz powstanie nowy obiekt o konstrukcji żelbetowej, łukowej i jednoprzęsłowej oraz rozpiętości 60 metrów. Projekt przewiduje również korektę przebiegu drogi.
Równocześnie powiat bocheński otrzymał promesę na 37 tys. zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na wykonanie dokumentacji projektowo-budowlanej związanej z zabezpieczeniem i stabilizacją osuwiska w Trzcianie.
Jest to kolejna dotacja dla powiatu bocheńskiego, w ostatnim czasie udało się uzyskać dofinansowanie w wysokości 2 mln 570 tys. zł na przebudowę, budowę oraz remont ciągu dróg powiatowych: Lipnica Murowana – Żegocina,  Łąkta Górna – Łapanów, Ubrzeż – Zbydniów, Trzciana – Łąkta Górna i Leszczyna – Nowe Rybie.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments