Wykopał niebezpieczny pocisk

0
169
niebezpieczny pocisk
REKLAMA

Coraz częściej odnajdywane są niewybuchy z czasów zawieruchy wojennej. Arsenał używany podczas konfliktu zbrojnego znajduje się zazwyczaj na niewielkiej głębokości, a ruchy tektoniczne oraz woda powodują wypłukiwanie takich elementów na powierzchnię ziemi.
Tym razem podczas prac polowych mieszkaniec Pogórza Ciężkowickiego wykopał 40-kilogramowy niewybuch w postaci pocisku artyleryjskiego kalibru 150 mm. Rolnik powiadomił dyżurnego tarnowskiej policji, który skierował na miejsce grupę minersko-pirotechniczną. Policjanci potwierdzili, że jest to niebezpieczne znalezisko o dużej sile rażenia. Z uwagi na to, że pocisk został odkopany z dala od zabudowań mieszkalnych, nie było konieczności ewakuacji ludzi. Miejsce to zostało właściwie oznaczone, a ponieważ znalezisko jest pochodzenia wojskowego powiadomiono patrol saperski Wojska Polskiego z Rzeszowa. Saperzy zabrali pocisk i przetransportowali go na poligon, gdzie został zneutralizowany.
Tarnowscy policjanci zwracają uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić niebezpiecznych przedmiotów, lecz jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o