Z Rzeszowa polecimy po nowemu

rzeszow lotnisko
REKLAMA

Nowy terminal, który wybudowała firma Skajska,  to czterokondygnacyjny obiekt z charakterystycznym łukowym dachem. Oficjalne otwarcie terminalu planowane jest na kwiecień br.  Do tego czasu Port Lotniczy wyposaży obiekt w urządzenia kontroli bezpieczeństwa, a służby lotniskowe, m.in. Służba Ochrony Lotniska, Straż Graniczna i Urząd Celny, przygotują go odpowiednio do przyjęcia i odprawienia pierwszych podróżnych.
Imponujący gmach nowego terminalu ma czterokrotnie większą powierzchnię od starego obiektu. 90 tys. m sześc.  kubatury i 14 tys. m kw. powierzchni użytkowej pozwolą na potrojenie liczby odprawianych pasażerów – do 700 pasażerów w ciągu godziny, a w skali roku nawet do 1,5 mln podróżnych. Możliwa będzie jednoczesna obsługa pasażerów z czterech samolotów. Dodatkowo gabaryty budynku umożliwią scentralizowanie w jednym obiekcie obsługi pasażerów przylatujących i odlatujących z podrzeszowskiego lotniska, co dotychczas nie było możliwe ze względu na infrastrukturę portu. W przyszłości obiekt w Jasionce będzie można rozbudować o kolejne moduły, gdyby okazał się niewystarczający do obsługi ruchu lotniczego.rzeszow lotnisko
Z lotu ptaka terminal kształtem przypomina literę „T”, szerszą częścią zwrócony w stronę płyty postojowej. – W wystroju wnętrza przeważają różne odcienie szarości, ocieplone ściennymi i sufitowymi elementami wykończeniowymi w kolorze buku. Całość daje wrażenie chłodnej elegancji – opisuje obiekt Wojciech Chmura, kierownik budowy z firmy Skanska. – Duże wrażenie robi hall z przypominającym czaszę spadochronu, efektownym, łukowym stropem. Został on wykończony tzw. wyspami akustycznymi, czyli prostokątnymi, drewnopochodnymi płytami, które jednocześnie pełnią funkcją dekoracyjną i poprawiają akustykę w tego typu obiektach. Sufit wyspowy umożliwia odpowiednie rozproszenie i pochłanianie dźwięków, co ma wpływ na czytelność komunikatów podawanych przez głośniki.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o