Zachowajmy ostrożność na ulicach Tarnowa i regionu

0
325
Zima śnieg
Sporo śniegu nasypało w ciągu ostatniej nocy. Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dawid Drwal
REKLAMA

Intensywne opady śniegu, szybko zapadający zmrok i marznąca nawierzchnia znacznie utrudniają jazdę kierowcom, a pieszym poruszanie się po drogach i chodnikach.

Od wczoraj na kiepskie warunki drogowe narzekają zmotoryzowani. Również dzisiaj sytuacja na tarnowskich ulicach jest trudna. Od rana otrzymujemy sygnały od Czytelników informujących nas o nieodśnieżonych drogach, zarówno w Tarnowie, jak i okolicznych miejscowościach.

REKLAMA

Przypomnijmy, że za odśnieżenie chodnika, który przylega bezpośrednio do ogrodzenia prywatnej posesji odpowiada właściciel nieruchomości. Za zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie Rejon Tarnów: telefon 14-621-98-46, natomiast za utrzymanie dróg powiatowych odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie z siedzibą w Zgłobicach (całodobowy telefon dyżurny: 501-799-432). W sprawie utrzymania dróg lokalnych należy zgłaszać się do właściwych urzędów gmin.

W sprawie nieodśnieżonych ulic w Tarnowie najlepiej dzwonić pod numer dyżurny: 510- 045-383. Informację można także przekazać tarnowskiej straży miejskiej lub do Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Niestety, synoptycy nie mają dla nas dobrych wieści. W najbliższych dniach spodziewane są dalsze opady śniegu, a w weekend wystąpić mają spore przymrozki. Nie bądźmy obojętni na los osób samotnych i bezdomnych. Zgłaszajmy służbom każdy przypadek, w którym ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o