Zamieszanie wokół mostu

0
33
most-w-Czermnej

– Most wymaga całkowitej przebudowy, a przęsła należały do dwóch powiatów, dlatego zdecydowaliśmy się oddać go w całości powiatowi jasielskiemu. Do tej pory most był w naszym władaniu i to my byliśmy za niego odpowiedzialni, teraz te obowiązki przejmą nasi sąsiedzi – mówi starosta tarnowski, Roman Łucarz.
Okazuje się jednak, że w powiecie jasielskim nic o przejęciu mostu nie wiedzą.
– Znaleźliśmy w Internecie wzmiankę, że taka uchwała była przyjęta przez Radę Powiatu Tarnowskiego, ale nikt z nami nie rozmawiał – mówi wyraźnie zaskoczony wicestarosta powiatu jasielskiego, Tadeusz Gorgosz. – Nie widzimy obecnie możliwości przejęcia mostu. Abyśmy stali się jego właścicielami, musi być porozumienie między powiatami, a takiego nie ma i nie będzie.
Roman Łucarz jest zaskoczony takim obrotem spraw i mówi, że inicjatorem całego przedsięwzięcia jest wójt Szerzyn, Grzegorz Gotfryd, który miał monitorować sprawę. Sam wójt jest również zdziwiony zachowaniem przedstawicieli powiatu jasielskiego. Twierdzi, że z tamtejszym starostą kilkukrotnie rozmawiał na ten temat i otrzymał zapewnienie, że most będzie przejęty i remontowany.
– Kilka lat temu odbyło się dwustronne spotkanie i postanowiliśmy wspólnie, że most przejmie powiat jasielski. Obecny starosta Adam Pawluś doskonale wie o całej sprawie i razem ustaliliśmy, że dokończymy kwestię przekazania mostu. Nie wiem, dlaczego strona jasielska twierdzi, że nic o tej sprawie nie wie. Postaramy się szybko wyjaśnić całą sytuację, ponieważ most wymaga szybkiego remontu. 

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o