Zjeżdżają się radłowianie

0
133
radlow
REKLAMA

Burmistrz Zbigniew Mączka już trzy lata temu myślał o zorganizowaniu Światowego Zjazdu Radłowian, ale na takie przedsięwzięcie potrzeba było trochę czasu. Wysłano setki zaproszeń. Swój przyjazd potwierdziło przeszło 30 kapłanów, którzy ukończyli radłowskie liceum, w tym emerytowany prymas abp Józef Kowalczyk oraz biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Jan Piotrowski. Ponadto zjawić się mają tak znamienici goście jak Prokurator Generalny Andrzej Seremet, były rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Franciszek Ziejka, prorektor AWF w Krakowie prof. Edward Mleczko czy gen. bryg. Józef Nasiadka ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
Abp Kowalczyk i prokurator Seremet otrzymają w niedzielę tytuły honorowych obywateli gminy, odbędzie się też panel dyskusyjny pod przewodnictwem prezydenta Bronisława Komorowskiego, a poświęcony będzie 25 rocznicy wolnych wyborów w Polsce.
Wcześniej przez rynek w Radłowie przejdzie historyczny orszak. Zaprezentują się w nim wszystkie miejscowości tworzące gminę. Goście obejrzą przedstawienie „Rycerz Radło, czyli historia herbu miasta Radłowa”. Na wieczór zaplanowano „Gitarowe granie” z Wojtkiem Klichem i Markiem Piekarczykiem.
Pierwsi uczestnicy zjazdu zjawić się mają w Radłowie już dzisiaj. Atrakcją dnia będzie autorskie spotkanie w radłowskim ratuszu z Ewą Wachowicz, producentką i dziennikarką telewizyjną, gospodynią popularnego programu „Ewa gotuje”. W czwartek na piknik do Zabawy zaprasza Fundacja „Przejście”, w piątek dużo będzie się działo nad Zalewem Radłowskim, a w sobotę – oprócz wielu imprez na rynku – na czoło wysuwa się wieki zjazd absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie oraz biesiada koleżeńska.
– Chcemy na kilka dni ściągnąć do nas ludzi, którzy stąd pochodzą, aby nadal się z gminą identyfikowali i promowali ją w kraju i poza jego granicami – mówi burmistrz Zbigniew Mączka.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments