Czas rzeźbić… sylwetkę

0
116
Czasy, kiedy w siłowniach i w klubach fitness pojawiały się tylko osoby młode, bezpowrotnie minęły. Obecnie coraz więcej starszych osób odwiedza tego typu miejsca – twierdzą instruktorzy
REKLAMA

– Czasy, kiedy w siłowniach i w klubach fitness pojawiały się tylko osoby młode, bezpowrotnie minęły. Obecnie coraz więcej starszych osób odwiedza tego typu miejsca – mówi Grzegorz Świątek z Grafit Akademia Sportu w Tarnowie. – Zapanowała moda na bycie fit. Ludzie przykładają uwagę do zdrowego odżywiania, szukają różnych form aktywności fizycznej – efekt to poprawa zdrowia, lepsza sylwetka i samopoczucie. Dawniej uważano, że siłownia przeznaczona jest wyłącznie dla mężczyzn, a zajęcia fitness dla kobiet. Zmianę widać również w tym aspekcie, ponieważ nie brakuje pań, które decydują się na korzystanie z siłowni, jak i panów ruszających biodrami podczas grupowych ćwiczeń.
Andrzej swoją przygodę z siłownią rozpoczął dwa lata temu w wieku 48 lat. Po raz pierwszy na trening zaprowadziła go córka i nie był wówczas do końca przekonany do tego pomysłu. Dziś nie wyobraża sobie dnia bez pojawienia się w siłowni, jak i wzięcia udziału w zajęciach, które zmniejszają dolegliwości kręgosłupa i stawów. – Kiedy pierwszy raz pojawiłem się w siłowni, ważyłem 120 kg. Nie uprawiałem żadnych sportów, ale marzyłem, aby stracić na wadze. Jednak nigdy nie potrafiłem zrobić tego pierwszego kroku. Obecnie ważę 90 kg, regularnie biegam i uczęszczam na zajęcia do fitness klubu. Oprócz tego, że w siłowni utrzymuję dobrą formę, to dodatkowo spełnia ona również funkcję towarzyską. Spotkałem tutaj wielu wspaniałych ludzi, których dziś mogę nazwać swoimi przyjaciółmi.
Wiele osób, słysząc słowa: siłownia i klub fitness, twierdzi, że aby rzeczywiście wyrzeźbić swoje ciało i móc pochwalić się nienaganną sylwetką, należy najpierw nastawić się na duże wydatki. Okazuje się jednak, że ceny w Tarnowie nie są wysokie i za miesięczny karnet, który uprawnia nas do codziennego treningu, nie wydamy więcej niż 60‑120 zł.
– Lepszym rozwiązaniem dla osoby, która po raz pierwszy zawita na siłownię, jest zakup karnetu, a nie jednorazowej wejściówki. Karnet mobilizuje nas do tego, aby w pełni go wykorzystać i systematycznie pojawiać się na treningach. Dodatkowo zyskujemy również na cenie – mówi Grzegorz Jarmuła, trener personalny z Fitness Klubu Forma. – Nowym osobom proponujemy skorzystanie z pomocy trenera indywidualnego. Koszt takich indywidualnych zajęć to około 50‑100 zł za trening, a trzeba pamiętać, że blisko 80 proc. ludzi źle dobiera i wykonuje ćwiczenia. Korzystając z pomocy trenera personalnego na jednym – dwóch treningach, mamy pewność, że nwysiłek nam nie zaszkodzi.
Anita Berezka ze Studio Fitness Dynamicca twierdzi, że tarnowian odwiedzających siłownie, kluby fitness oraz korzystających z porad dietetyków będzie coraz więcej.
– Buduje się nam mała społeczność fit. Ludzie zaczynają dbać o siebie i to nie tylko w sytuacjach, kiedy zbliża się lato, ważna uroczystość czy w ramach postanowień noworocznych. Na co dzień chcą wyglądać atrakcyjnie. Są też osoby, dla których wygląd spada na dalszy plan, a ćwiczą wyłącznie dla zdrowia.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o