Laser usunie owłosienie

0
99
LASER-HAIR-REMOVAL-5
REKLAMA

Depilacja laserowa to usunięcie owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa i jej korzenie. Depilację tę wykonuje się wyłącznie jesienią i zimą, gdy skóra nie jest tak mocno jak w lecie eksponowana na słońce, a promienie słoneczne są słabsze. Do wykonania zabiegu należy się jednak przygotować znacznie wcześniej. Już pół roku przed zabiegiem trzeba zakończyć kurację doustną retinoidami.
– Miesiąc przed zabiegiem nie należy wyrywać włosków, czyli nie używamy pęsety w przypadku depilacji twarzy, nie używamy depilatora i nie stosujemy wosku. Warto również zrezygnować z kąpieli słonecznych oraz używania samoopalacza i stosowania na przykład beta‑karotenu – radzi Dominika Martyniak, współzałożycielka gabinetów depilacji Epilira.
Trzy tygodnie przed każdym zabiegiem nie należy stosować kremów lub maści z zawartością retinoidów, witaminy C oraz kwasów owocowych w miejscach, które będą poddane zabiegowi. Należy odstawić wszelkie leki i zioła uwrażliwiające na światło. Do ziół takich należy m.in. dziurawiec i nagietek. Zioła o działaniu fotouczulającym zawierają także niektóre popularne herbatki wspomagające odchudzanie.
– Bardzo ważne jest również to, aby na tydzień przed zabiegiem nie stosować już peelingów oraz kwasów owocowych, a dzień przed usunąć włoski maszynką jednorazową. Na zabieg przychodzimy z gładką i niczym nieposmarowaną skórą. Nie stosujemy też antyperspirantów ani substancji z alkoholem w tych miejscach, na których będzie przeprowadzany zabieg – mówi Martyniak.
Dzień po zabiegu nie należy brać gorących kąpieli, przez tydzień nie powinno się wykonywać peelingów ani kwasów owocowych w miejscu zabiegu. Przez 3‑4 dni należy zrezygnować z basenu oraz sauny. Opalanie jest bezwzględnie zakazane przez miesiąc. Ważne by w tym czasie dostarczać skórze składników nawilżających i regenerujących. Wiele pań rezygnuje z tej formy usuwania niechcianego owłosienia, niesłusznie obawiając się bólu. Tymczasem depilacja laserowa jest bezbolesna, podczas zabiegu odczuwa się jedynie delikatne ukłucie lub pieczenie, które jest oznaką prawidłowo przeprowadzonego zabiegu.
– Istnieje wiele systemów i rozwiązań, które pozwalają niwelować odczucia podczas depilacji, są to zazwyczaj systemy chłodzące. W niektórych laserach występuje również druga głowica z podciśnieniowym systemem vacum, który delikatnie rozciąga skórę, tym samym niwelując odczucia podczas zabiegu – podkreśla Martyniak.
Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej jest ciąża, przebyte choroby nowotworowe, choroby skóry, jak bielactwo czy łuszczyca, infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze w miejscach wykonania zabiegu. Niektórzy kosmetolodzy odradzają też poddawanie się depilacji laserowej osobom o włosach rudych i siwych ze względu na niską skuteczność zabiegu.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments