„Bezpieczne” laboratorium Škody

REKLAMA

Škoda Autolab jest pierwszym tego typu miejscem w Polsce. Centrum podzielono na pięć stref: bezpieczna podróż, technologia, eco, bezpieczeństwo i kino. W każdej z nich można skorzystać z interaktywnych eksponatów, doświadczyć wielu sytuacji drogowych i dobrze się przy tym bawić. Zaawansowane technicznie, nowoczesne centrum zajmujące powierzchnię 1000 m2 oferuje m.in.: symulatory zderzeń i dachowania, symulator poduszek bezpieczeństwa, symulator ekologicznej i ekonomicznej jazdy.
W pięciu tematycznych salach wystawowych można korzystać z multimedialnych symulatorów, 55 motoryzacyjnych eksponatów i 9 samochodów prezentacyjnych marki Škoda. Jednym z aut jest yeti, który przeszedł autentyczny test zderzeniowy Euro NCAP. Na zwiedzających czeka również zespół ekspertów, którzy są gotowi odpowiedzieć na praktycznie każde pytanie dotyczące bezpiecznego, ekologicznego i ekonomicznego podróżowania samochodem.
Celem tego projektu jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem polskich kierowców, a więc poprawa bezpieczeństwa na drogach.
Škoda Autolab znajduje się przy ul. Szwajcarskiej 14 w Poznaniu – naprzeciwko centrum handlowego M1. Później wystawa wyruszy w podróż do Warszawy, a w przyszłym roku również do Krakowa i Trójmiasta. W Poznaniu można ją odwiedzać od wtorku do niedzieli, do końca lipca.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o