Cupra el-Born zamiast Trabanta

Cupra
REKLAMA

Cupra el-Born to pierwszy w pełni elektryczny samochód hiszpańskiej submarki. Ma bardzo dynamiczną stylistykę i zapowiadaną świetną dynamikę, auto trafi do salonów w przyszłym roku. Co ciekawe, będzie produkowane w niemieckich zakładach w Zwickau, gdzie kiedyś produkowano Trabanty…

REKLAMA

Cupra, sportowo pozycjonowana submarka Seata, przedstawia kolejny premierowy model, który zawalczy o swoją niezależność w odbiorze klientów. Po kroku milowym, jakim był SUV Formentor, czyli pierwsza samodzielna konstrukcja Cupry, teraz czas na następny, czyli pierwszy samochód z napędem elektrycznym.

Hiszpańska Cupra el-Born to pierwsze w pełni elektryczne auto w gamie tej młodej marki. Łączyć ma ono sportowe osiągi i dynamiczny, wręcz agresywny, wygląd z ekologicznym charakterem wynikającym z użytego napędu. El-Born wyróżnia się sportowo wystylizowanym, kompaktowym nadwoziem, zdolnym wygodnie zmieścić 4 osoby, zaś jego wnętrze nawiązuje do nowego Seata Leona, jednakże miedziane detale we wszechobecnej alcantarze powodują, że czuć tu prawdziwie sportowy klimat.

Nie podano jeszcze pełnej specyfikacji elektrycznego napędu Cupry el-Born, ale producent obiecuje, iż zapewni sportowe doznania, podając, że auto będzie w stanie rozpędzać się od 0 do 50 km/h w 2,9 sekundy. Podano jednak, iż akumulator ma mieć pojemność 84 kWh i zapewnić 500-kilometrowy zasięg na jednym ładowaniu. Samochód wyposażono w możliwość szybkiego ładowania, dzięki której w ciągu 30 minut akumulatory załadują się energią wystarczającą na pokonanie 260 km.

Na pokładzie nowego modelu znajdziemy m.in. rozbudowane multimedia, systemy wsparcia kierowcy czy adaptacyjne zawieszenie. Jak przystało na auto ze sportowym zacięciem, standardowo będzie wyposażone w fotele kubełkowe oraz kierownicę z przyciskami, które posłużą do wyboru trybu jazdy.

Produkcja modelu el-Born będzie realizowana w niemieckich zakładach w Zwickau, tych samych, w których powstaje VW ID.3., a kiedyś powstawały Trabanty, które uczyniły NRD najbardziej zmotoryzowanym krajem bloku wschodniego. Do salonów Cupra el-Born trafi już w 2021 roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o