Czy psy polubią takiego nissana?

„Psi” model opracowany na podstawie ankiety

Z badań wynika, że niemal każdy właściciel psa uważa swojego ulubieńca za członka rodziny. Co więcej, ogromna większość twierdzi, że kupiłaby nowy samochód z lepszym wyposażeniem przyjaznym dla psów. Starając się zaspokoić potrzeby tej grupy klientów, Nissan zaprezentował nowy, wyjątkowy model. Koncepcyjny X‑Trail 4Dogs udowadnia, że flagowy crossover Nissana jest doskonałym samochodem na rodzinne wyprawy po przygodę, zwłaszcza w towarzystwie czworonogów.
Bagażnik crossovera zmienił się w idealny kojec dla psów. Kubatura 445 litrów pozwoliła zmieścić w nim szereg innowacyjnych rozwiązań. Każde z nich starannie wybrano pod kątem użyteczności dla psa lub dla jego właściciela. Na pokładzie nissana X‑Trail 4Dogs można na przykład znaleźć wszystko, co jest potrzebne do umycia psa i zapewnienia mu komfortu po długim spacerze po ulubionym błotku. Zwierzę można umyć wysuwanym i obracającym się o 360° prysznicem, a następnie wysuszyć sierść za pomocą suszarki. Dzięki wysuwanej rampie pies z łatwością sam wejdzie do bagażnika, nie brudząc błotem właściciela. Potem można włączyć system suszenia, napełniający bagażnik ciepłym powietrzem.
Psy mogą rozłożyć się na luksusowym posłaniu, pić z miski zabezpieczonej przed rozlewaniem się wody i pobierać karmę z pomysłowego podajnika. Bezpieczeństwo w trakcie podróży zapewnia uprząż z mocowaniem w specjalnych zaczepach.
W czasie powrotu do domu kierowca i pasażer przedniego fotela mogą mieć psy na oku dzięki innowacyjnej „psiej kamerze”. Została ona pomysłowo zintegrowana z systemem multimedialnym NissanConnect, a właściciel i pies mogą widzieć się nawzajem na siedmiocalowym ekranie w desce rozdzielczej oraz 10‑calowym ekranie LCD zamontowanym w bagażniku. Właściciel może także mówić do psa przez łącze audio, aby w razie potrzeby uspokoić zwierzę.
Końcówki do prysznica i suszarki są przechowywane w specjalnie zaprojektowanej szufladzie, łatwo dostępnej od przodu bagażnika. Dodano również boczne schowki pomagające utrzymać porządek – można w nich przechowywać smakołyki dla psa, torebki na nieczystości i smycz. X‑Trail 4Dogs jest też wyposażony w pionową przegrodę nad tylnymi siedzeniami, oddzielającą bagażnik od przedziału pasażerskiego.
Cały bagażnik jest wyściełany łatwą do utrzymania w czystości skórą w dobrym gatunku, z której można szybko usunąć ewentualne zabrudzenia czy psią sierść.
Nissan opracował koncepcyjny model X‑Trail 4Dogs po zapoznaniu się z wynikami ankiety, w której wzięło udział ponad 1300 właścicieli psów.
X‑Trail jest największym przedstawicielem rodziny crossoverów Nissana, do której należą także qashqai i juke. Model dostępny jest w wersji pięcio‑ i siedmiomiejscowej. W każdej z nich po złożeniu foteli można uzyskać płaską przestrzeń bagażową o pojemności do 1982 litrów. Wersja pięciomiejscowa, bez względu na wybrany poziom wyposażenia, standardowo oferuje innowacyjny system podziału przestrzeni bagażowej, który umożliwia zamontowanie przegród i półek w 18 konfiguracjach w celu zwiększenia codziennej funkcjonalności pojazdu.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o