Dacia także na prąd

0
152
REKLAMA

Motoryzacja zmierza w jednym kierunku i niedługo rzadkością będzie premiera samochodu, który nie byłby pojazdem elektrycznym bądź choćby hybrydowym. Zgodnie z tym trendem, także Dacia doczekała się swojego pierwszego elektrycznego modelu. Nazywa się Spring i ma być najbardziej przystępnym cenowo samochodem elektrycznym w Europie. Pierwsze egzemplarze pojawią się w salonach w przyszłym roku.

REKLAMA

Dacia Spring, pierwszy samochód elektryczny z Rumunii, to miejski czteroosobowy i pięciodrzwiowy pojazd o zasięgu do 200 km, zgodnie z normą WLTP, którego pierwsze wizualizacje zaprezentował właśnie producent.
Elektryczna Dacia to jeszcze koncept, ale bliski wersji produkcyjnej. Pod udanym stylistycznie nadwoziem, o podwyższonym prześwicie, nadającym autu wygląd niewielkiego SUV-a, znajdzie się najprawdopodobniej technika znana z elektrycznego Renault K-ZE oferowanego w Chinach wspólnie z firmą Dongfeng. Renault K-ZE ma akumulatory o pojemności 26,8 kWh, silniki o mocy 45 KM i dość skromne osiągi. K-ZE mierzy 3,73 m długości i 1,57 m wysokości, i ma rozstaw osi 2,42 m. Jest zatem krótszy od Zoe, ale nieco większy od Twingo.
Jednocześnie Dacia zapowiada, że światła LED w kształcie podwójnej litery „Y” występujące w tym modelu, to zapowiedź nowej stylistyki wszystkich modeli rumuńskiej marki.
Seryjną odmianę zobaczymy w salonach sprzedaży już w przyszłym roku. Ma być to najtańsze dostępne, w pełni funkcjonalne, czteroosobowe auto elektryczne.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o