Fiat Strada

0
31
Fiat Strada
REKLAMA

Fiat Strada to mały pik-up włoskiego koncernu, popularny zwłaszcza w krajach Ameryki Południowej. W Europie samochód ten ostatnio jest sprzedawany jako wcielenie modelu Palio. Teraz Fiat zaprezentował nowe wcielenie. Na tę chwilę przeznaczony jest na rynek Ameryki Południowej, ale nie wyklucza się jego sprzedaży w Europie.

REKLAMA

Fiat Strada to mały włoski pick-up, który nie był wielkim przebojem w Europie, ale stał się doskonale sprzedającym się samochodem w Ameryce Południowej. To jeden z najpopularniejszych pikapów w Brazylii, gdzie był lokalnie produkowany od ponad 20 lat.
Fiat, zapowiadając nowe wcielenie swojego modelu, nie podaje zbyt wielu szczegółów. Nowy Fiat Strada ma długość 448 cm, z czego na skrzynię ładunkową przypada nieco ponad 117 cm. W wersji z dwoma pełnowymiarowymi parami drzwi, przestrzeń ładunkowa wtedy ma niezbyt imponującą wielkość 844 l. Dla wersji z krótką kabiną i dłuższą przestrzenią ładunkową ta przestrzeń ma 1354 l i powinna umożliwić przewóz europalety. Ładowność nowej generacji Strady wynosi 650 kg.
Wiadomo też, że do napędu auta służyć będzie silnik 1,3 l FireFly o mocy 109 KM w wersji napędzanej popularnym w Brazylii etanolem lub 101 KM przy zasilaniu benzyną bądź też starszy 1,4 l Fire o mocy 88 KM/85 KM, w zależności od paliwa.
Fiat Strada będzie dostępny w różnych wersjach nadwoziowych. Będzie to dwuosobowy pick-up z krótką kabiną lub pięcioosobowy z kabiną przedłużoną. We wnętrzu nie znajdziemy nowoczesnej stylizacji czy wysokiej jakości tworzyw, znajdziemy za to nowoczesny system multimedialny Uconnect z Android Auto i CarPlay.
Ciekawostką jest nowe duże logo Fiat, jakie pojawiło się na nadwoziu Strady. Takie logo ujrzymy także w Europie. Pierwszym europejskim modelem z nim na masce będzie zmodernizowane Tipo.
Premiera Strady już niebawem. Nie jest wykluczone, że model może się pojawić na rynkach europejskich, musiałby jednak mieć poprawioną jakość wykończenia wnętrza. Obecna pandemia może jednak ograniczyć plany rozwojowe europejskiej gamy modelowej koncernu FCA.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o