Honda stawia na Chiny

Honda-stawia-na-Chiny
REKLAMA

Do końca 2015 roku wszystkie modele marki Honda oferowane w Chinach wyposażone zostaną w jednostki napędowe nowej generacji – Earth Dreams Technology. Dzięki temu firma powinna uzyskać najlepszą wydajność paliwową we wszystkich segmentach chińskiego rynku motoryzacyjnego.
W bieżącym roku Honda planuje wprowadzenie na chiński rynek trzech modeli hybrydowych – CR‑Z, insight oraz fit hybrid z lekkim i zwartym, hybrydowym napędem IMA (Integrated Motor Assist). Honda przygotowuje się obecnie do uruchomienia produkcji modeli hybrydowych na rynku chińskim. Wykorzystanie lokalnych dostawców kluczowych komponentów (akumulatory, silniki elektryczne itd.) przyczyni się do zredukowania kosztów, a co za tym idzie do popularyzacji pojazdów hybrydowych w Chinach.
Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie na rynek chiński nowego hybrydowego układu napędowego dla pojazdów średniego i wyższego segmentu oraz układu hybrydowego typu plug‑in. W ubiegłym roku w Guangzhou Honda rozpoczęła testy demonstracyjne pojazdów elektrycznych. W oparciu o wyniki tych testów pod koniec roku planowane jest uruchomienie produkcji w zakładach Guangqi Honda.
Na rynku chińskim pojawi się nowy model NSX, wyposażony w układ hybrydowy Sport Hybrid SH‑AWD (R) (ang. Super Handling All Wheel Drive), w tym roku oferta marki Acura na rynku chińskim wzbogaci się o model ILX (nieduży sedan) oraz RDX (mały SUV). Na przyszły rok zaplanowano debiut luksusowego sedana RLX. Ponadto, w przyszłym roku w ofercie marki mają pojawić się modele z niewielkimi jednostkami napędowymi, na które na rynku chińskim panuje obecnie znaczny popyt.
W lipcu bieżącego roku ruszy produkcja w zakładach Dongfeng Honda, trwa również rozbudowa fabryki Guangqi Honda, gdzie powstanie trzecia linia produkcyjna, której uruchomienie zaplanowano na 2014 rok.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o