Ioniq – Hyundai zelektryfikowany

0
41
hyundai Ioniq
REKLAMA

Hyundai dla swych działań na polu elektromobilności wydzieli specjalną submarkę Ioniq. Pod taką nazwą pojawiać się będą samochody elektryczne koreańskiego koncernu. Do 2024 roku powstaną trzy modele na nowej platformie, które cechować też będzie nowa aranżacja wnętrza.

Hyundai ma plan sprzedaży miliona aut elektrycznych na całym świecie do 2025 roku i celowi temu ma służyć przygotowanie trzech nowych elektrycznych pojazdów. Te modele zaprezentowane pod nową marką Ioniq to dwa SUV-y i jeden sedan. Powstaną one do 2024 roku na nowej platformie przeznaczonej wyłącznie dla aut elektrycznych.

REKLAMA

Samochody marki Ioniq będą miały odrębną od gamy Hyundaia stylistykę i nomenklaturę. Modele zostaną oznaczone numerami, z tym, że liczby nieparzyste otrzymają SUV-y, zaś parzyste – limuzyny. Pierwszym autem marki Ioniq, które skierowane zostanie do klientów, to średniej wielkości SUV w stylu coupé pod nazwą 5. Oparty jest on na modelu studyjnym 45, zaprezentowanym w zeszłym roku.

Debiut Ioniq 5 ma mieć miejsce już w 2021 roku. W 2022 r. w ofercie pojawi się sportowa limuzyna Ioniq 6, wzorowana na studyjnym Hyundaiu Prophecy. Pełnię gamy Ioniq otrzymamy w 2024 roku, gdy do sprzedaży trafi duży SUV Ioniq 7.

Cechą wyróżniającą pojazdy Ioniq ma być wnętrze, które przypominać ma wnętrza mieszkalne, w jakich zastosowano inteligentne technologie. Hyundai zapowiada rewolucyjnie precyzyjną regulację foteli, czy też ciekawe detale, takie jak szuflada zamiast zwykłego schowka w przestrzeni przed pasażerem – choć taki element miał na pokładzie Renault Captur. Kolejną cechą nowych pojazdów ma być obecność na pokładzie intuicyjnych w obsłudze interfejsów tak do obsługi pojazdu, jak i bezprzewodowej łączności ze światem.

Na więcej szczegółów odnośnie choćby parametrów technicznych czy też planowanych cen, musimy jeszcze poczekać.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o