Mazda MX-30 już w Polsce

Mazda-MX30
REKLAMA

Mazda rozpoczęła seryjną produkcję modelu MX-30, pierwszego w pełni elektrycznego crossovera tej marki. Samochód z elektrycznym napędem e-Skyactiv można już zamawiać u polskich dilerów. Cena startuje z poziomu 142 900 zł.

REKLAMA

Mazda MX-30, choć zadebiutowała podczas salonu samochodowego w Tokio, to została zaprojektowana specjalnie z myślą o europejskich klientach.

Nowy crossover bazuje na platformie Skyactiv-Vehicle, tej samej, na której zbudowano kompaktowego CX-30, ale została przystosowana do elektrycznego napędu e-Skyactiv.

Napęd wykorzystuje elektryczny silnik o mocy 145 KM i momencie 265 Nm oraz akumulator litowo-jonowy o pojemności 35,5 kWh. Pozwala to na przejechanie 200 km na pełnym naładowaniu baterii wg. cyklu WLTP. Przy użyciu szybkiej ładowarki o mocy do 50 kW, akumulatory można doładować do 80 proc. pojemności w ciągu 40 minut.

Napęd ten zapewnia dobre osiągi, gdyż Mazda MX-30 przyspiesza do „setki” w 9,7 s, a jej prędkość maksymalna wynosi 140 km/h.

Pod względem stylistycznym ten kompaktowy crossover wyróżnia brak słupków środkowych i otwierane „pod wiatr” tylne drzwi w stylu legendarnej Mazdy RX-8.

Wewnątrz znajdziemy miejsce dla 5 pasażerów, które wykończone jest ekologicznymi materiałami, w tym także pochodzącymi z recyclingu. Kokpit zorientowany na kierowcę, ma czystą minimalistyczną formę i po raz pierwszy w Mazdzie oferuje dotykowy panel o przekątnej 7-cali do sterowania klimatyzacją. Na konsoli środkowej znajdziemy również dotykowy 8,8-calowy ekran systemu multimedialnego, a za kierownicą umieszczono wirtualne 7-calowe zegary.

Mazda MX-30 oferowana jest w pięciu wersjach wyposażenia: Kai, Kanjo, Hikari i topową Enso, w cenach od 142 900 zł do 156 900 zł. Na początek oferowana jest też bogato wyposażona wersja First Edition po 149 900 zł.

Na przyszły rok zapowiadana jest wersja z tzw. range extenderem, czyli z dodatkowym silnikiem benzynowym, który pełniąc rolę generatora prądu ładującego baterię zapewni większy zasięg.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o