Nowa KIA Sorento

0
469

KIA zaprezentowała oficjalne zdjęcia nowego wcielenia Sorento. Czwarta generacja dużego SUV-a koreańskiego koncernu ma być bardzo zaawansowana technologicznie, a cechować ma ją wysoka jakość materiałów wykorzystanych do jej wykończenia.

REKLAMA

Już niedługo, bo 5 marca na salonie samochodowym w Genewie zaprezentowana zostanie w pełni czwarta generacja KIA Sorento. Tuż przed premierą koreański koncern publikuje pierwsze oficjalne zdjęcia nadwozia, jak i wnętrza swego dużego SUV-a.
Z zewnątrz widać nową dynamiczną sylwetkę z charakterystycznym nawiązaniem do tygrysiego nosa i oczu poprzez nowe światła LED do jazdy dziennej. Nieznane są jeszcze wymiary nowego modelu, wspomina się jednak o o większym rozstawie osi.
Wewnątrz modne duże ekrany, w tym wirtualny kokpit z ekranem o przekątnej 12,3 cala o wysokiej rozdzielczości oraz wyświetlacz 10,25” w konsoli na potrzeby m.in. pokładowej nawigacji UVO z Android Auto i Apple CarPlay. Do tego nagłośnienie amerykańskiej firmy Krell, która występuje tutaj, podobnie jak w bliźniaczej marce Hyundai.
Producent zapowiada „ekskluzywną kabinę”, wykończoną wysokiej jakości materiałami, w tym doskonałej jakości skórą, ale również prawdziwym, nie „plastikowym” metalem oraz powierzchniami imitującymi drewno.
Nowe Sorento to także bardziej zaawansowana technologia, która zapewni cały szereg systemów asystentujących kierowcy. Ponadto oprócz dużych ekranów widać pokrętło do sterowania automatyczną skrzynią biegów, czyli sterowanie jej za pomocą elektroniki, zaś komfort zapowiada układ sterowania wentylacją i podgrzewaniem foteli.
KIA nie zdradza, co znajdziemy pod maską nowego Sorento, ale fotografie pierwszych egzemplarzy testowych noszą oznaczenie Eco Hybrid, zatem elektryfikacja nie ominie i tego modelu.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o