Nowy CEPiK z problemami

0
88
cepik2

We wszystkich urzędach rejestrujących samochody w Polsce wprowadzono niedawno nowe wersje oprogramowania Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców – to baza zawierająca informacje o naszych samochodach. Tarnowscy urzędnicy spodziewali się, że z powodu zmian mogą wystąpić problemy, choćby przy wydawaniu dowodów rejestracyjnych czy rejestrowaniu pojazdów. Okazało się, że większych problemów nie ma, choć czas obsługi petentów jest trochę dłuższy niż zazwyczaj, bo przy każdej czynności trzeba weryfikować dane poprzez powtórne wprowadzanie ich do systemu.
– Nie mieliśmy całodniowego przestoju w rejestracji pojazdów, co zdarzało się w innych miastach – zapewnia Marek Oracz, dyrektor Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tarnowa.
System jest ogólnopolski, sterowany centralnie i pracownicy urzędu nie mają wpływu na jego działanie. Nie wiadomo też, jak długo mogą potrwać utrudnienia. O występujących niedogodnościach urzędnicy informują na specjalnych wywieszkach w magistracie.
Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że system jest w fazie stabilizacji, a działający całą dobę zespół wdrożeniowy odpowiada na sygnały o problemach z działaniem programu. Na bieżąco zgłaszają je również tarnowscy urzędnicy – od początku wprowadzenia zmian w CEPiK skierowali do resortu 14 informacji o usterkach technicznych.
Od początku wprowadzenia nowego oprogramowania około 200 spraw w tarnowskim magistracie nie zostało dokończonych z przyczyn technicznych. Urzędnicy będą musieli do nich powrócić. Urzędnicy mówią, że mamy bubel, bo system powinien być najpierw przetestowany w formie pilotażu, a później dopiero wdrożony.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o