Nowy pikap Mazdy

Mazda-pikap
REKLAMA

Poza Europą Mazda od lat sprzedaje z powodzeniem swego pikapa BT-50. Konstrukcja ta była do tej pory oparta o technikę Forda Rangera. Teraz debiutuje trzecia generacja Mazdy BT-50, tym razem jednak oparta o japońską konstrukcję, gdyż nowy model bazuje na Isuzu D-Max.

REKLAMA

Nowa Mazda BT-50 to prawdziwy pikap, tym razem o japońskim rodowodzie, gdyż trzecia generacja pikapa Mazdy bazuje na samochodzie konstrukcji Isuzu. A dokładniej nowym modelu D-Max, który zadebiutował na rynku w 2019 roku. Poprzednie dwie generacje zbudowano na bazie Forda Rangera.

Europa nie jest najlepszym rynkiem dla pikapa Mazdy, który daleko poza tym kontynentem sprzedawał się tak dobrze, że doczekał się już trzeciej generacji.

Nowe BT-50 ma mieć dużo wyższy komfort jazdy i zdecydowanie lepszą funkcjonalność. Producent określa nowy samochód jako „sportową i mocną konstrukcję”. Samochód na początek trafi do sprzedaży w Australii, Afryce, krajach Azji, Ameryce Środkowej i Południowej czy też do salonów na Bliskim Wschodzie.

Nie jest jeszcze wiadomo, czy Mazda BT-50 trafi na europejski rynek.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o