Nowy Seat Leon

0
368
Nowy Seat Leon

Seat Leon to najpopularniejszy model hiszpańskiej marki, od momentu debiutu do dnia dzisiejszego sprzedano ponad 2,2 mln egzemplarzy.

REKLAMA

Nowy kompakt zbudowano na platformie MQB Evo. Ma w zasadzie możliwy każdy znany dzisiaj rodzaj napędu. Nie ma jeszcze tylko wersji czysto elektrycznej i z napędem wodorowym.
Silniki benzynowe to trzycylindrowe 1.0 TSI o mocy 90 KM i 110 KM oraz 1,5 TSI o mocy 130 KM i 150 KM, a także 2.0 TSI 190 KM z dwusprzęgłową przekładnią. Silniki wysokoprężne to motory 2.0 TDI w wersjach o mocy 115 KM i 150 KM. Zaś dla amatorów gazu ziemnego istnieje wersja wyposażona w silnik 1,5 TGI CNG o mocy 130 KM.
Leon ma też oczywiście wersje zelektryfikowane. Są to tzw. miękkie hybrydy eTSI z instalacją 48 V i silnikami 1,0 TSI 110 KM, 1,5 lTSI 150 KM oraz wersja PHEV, czyli hybryda ładowana z gniazdka, oparta o silnik 1,4 TSI o łącznej mocy 204 KM i baterii 13 kWh, która na pełnym ładowaniu pozwoli pokonać dystans do 60 km wg normy WLTP.
Nowy model jest dłuższy. Pięciodrzwiowy hatchback wydłużył się o 86 mm i ma teraz 436,8 cm. Jest niższy o 3 mm i, co ciekawe, węższy o 16 mm. Kombi urosło jeszcze bardziej, bo aż o 93 mm do sporej już długości 464,2 cm. Zwiększona długość przełoży się na komfort w kabinie, gdyż bagażnik w hatchbacku nie urósł wcale, a w kombi tylko o 30 litrów.
Duży postęp nastąpi w kwestii świetlenia dróg, gdyż nowy Leon będzie miał pełne przednie oświetlenie LED z 22 diodami w opcji, co da lepszy zasięg i wyższy poziom jasności.
Oczywiście pojawi się sporo elektronicznych gadżetów. Dostępny będzie bezprzewodowy Apple CarPlay, tradycyjne przewodowe Android Auto, ładowanie indukcyjne, wbudowany modem z kartą eSIM oraz możliwa będzie zdalna kontrola poprzez aplikację w smartfonie.
Pojawią się także w standardzie: zestaw multimedialny z wyświetlaczem 8,25”, bezkluczykowy dostęp, porty USB z przodu i z tyłu. W droższych wersjach Reference, Style, Xcellence i FR, dostępne będą 17-calowe felgi, system z ekranem 10,25” o wyższej rozdzielczości, wzbogacony o funkcje rozpoznawania gestów, zaawansowaną kontrolę głosową, czy nawigację 3D, wirtualny kokpit, pasek LED z tyłu lub 3-strefowa klimatyzacja.
Nowy Seat Leon wkrótce zadebiutuje w polskich salonach.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o