Nowy zaskakujący Citroen C4

0
77
Citroen-C4
REKLAMA

Zaskakująca, gdyż najnowsza generacja Citroena C4, znanego dotychczas kompaktowego rywala takich samochodów jak VW Golf, Peugerot 308 czy Honda Civic, teraz produkowana będzie jako modny SUV coupe.

REKLAMA

Oficjalna premiera nowego Citroena C4 zaplanowana jest na 30 czerwca i wtedy poznamy samochód, który z kompaktowego hatchbacka przeobraził się w SUV-a coupe. To kolejne po Fordzie Puma i Mustangu przeniesienie popularnej nazwy modelu z innego segmentu na modny segment aut typu SUV.

Poprzez taką zmianę nowy Citroen C4 zastąpi w ofercie zarówno nieobecnego już od jakiegoś czasu hatchbacka Citroena C4, ale także bardziej zbliżonego do obecnej propozycji Citroena C4 Cactus. Kolejną nowością, którą niosą obecne czasy to elektryczny wariant e-C4.

Tak więc najnowsze wcielenie Citroena C4 to oryginalnie stylizowany samochód o sylwetce SUV-a coupe, z nisko opadającą linią dachu. Charakterystyczne są duże, płasko przeszklone powierzchnie reflektorów przednich o nieregularnym kształcie, uzupełnione cienkimi, zlokalizowanymi powyżej, wcinającymi się pod maskę listwami diodowych świateł do jazdy dziennej. Ten element buduje całość ciekawego wizerunku nowego modelu. Nie mniej interesująco jest z tyłu, gdzie lampy mają jeszcze bardziej osobliwy design, a z podobnym pomysłem podziału ich na dwa segmenty.

Nowocześnie stylizowane jest wnętrze nowego Citroena C4, o prostych, czystych kształtach. Charakterystyczne dla obecnych czasów jest ograniczenie liczby fizycznych przycisków i pokręteł, brak jest też klasycznej dźwigni zmiany biegów. Wszystko dlatego, iż większością funkcji zarządza się z poziomu dotykowego ekranu.

Citroen zapowiada wysoki poziom komfortu nowego C4, co zapewnić ma m.in. zawieszenie wykorzystujące rozwiązanie z modelu C5 Aircross. Pojawić się mają też fotele w wersji Advanced Comfort o specjalnej konstrukcji.

Citroen C4 otrzyma, jak przystało na samochód drugiej dekady XXI wieku, w pełni elektryczny wariant e-C4. Dostępne będą jednak także wersje z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.

Napęd elektryczny to prawdopodobnie układ napędowy przeniesiony z Peugeota e-2008, czyli 136-konny silnik elektryczny wraz z akumulatorem o pojemności ok. 50 kWh. Układ ten pozwoli pokonać nieco ponad 300 km na jednym ładowaniu.

Silniki spalinowe to benzynowy 1,2 PureTech w różnych wariantach mocy oraz diesel 1,5 BlueHDI, także w kilku wersjach mocy.

Sprzedaż nowego Citroena C4 ruszyć ma natomiast jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o