Peugeot 308 PSE zastąpi GTI

Peugeot 308
REKLAMA

Peugeot w nowym sportowym wydaniu modelu 308 chce zastosować napęd o mocy ponad 300 koni mechanicznych i napęd na cztery koła, dołączając tym modelem do najmocniejszych hot hatchy w tym segmencie. Nowa wersja ma nazywać się PSE, a nie jak dotychczas GTI.

REKLAMA

Peugeot 308 GTi obecnej generacji ma moc 272 KM, ale nie porywa wrażeniami jazdy zza kierownicy. Dlatego francuski koncern chce to zmienić, wprowadzając nowy model.
Dzisiaj najmocniejsze samochody segmentu C mają moc przekraczającą nawet 400 koni mechanicznych, jak ma to miejsce w Mercedesie AMG A45 S, także nowy Golf w swoim najmocniejszym wydaniu ma zbliżyć się z mocą do tej wartości. Większość firm dla swoich małych hot hatchy ma poziom mocy ustawiony na poziomie 300 KM i taką też wartość ma mieć nowy 308 PSE.
Będzie on zbudowany na uaktualnionej platformie EMP2, zaś do napędu użyty zostanie zespół hybrydowy. Peugeot podaje, że będzie to hybryda plug-in oparta o silnik pojemności 1,6 litra, który obecnie generuje 225 koni mechanicznych, wsparty drugim elektrycznym silnikiem napędzającym tylną oś. Taki układ napędowy znajdzie się także w debiutującym w tym roku Peugeocie 508 PSE.
Nowy model będzie nosił nowe oznaczenie PSE, nawiązujące do użytego napędu. Oznaczeniem GTi zostanie ono ograniczone do modelu 208, gdzie budzi najmocniejsze skojarzenia z historią marki, a i to tylko na wybranych rynkach. Nowe 308 PSE nie będzie produkowane w wersji trzydrzwiowej czy kabrio, gdyż nie ma to uzasadnienia ekonomicznego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o