Poślizg i…

REKLAMA

– Większość kierujących pojazdami charakteryzuje zawyżona samoocena. Myślą, że są dobrymi kierowcami i poradzą sobie w każdej sytuacji na drodze. Niestety pytania o wiedzę lub testy praktyczne pokazują, że tak nie jest – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault.
Z badań wynika, że mężczyźni znacznie częściej wpadają w poślizg niż kobiety, 44% w porównaniu do 25%.
– Zarówno z badań, jak i wieloletniego doświadczenia wynika, że mężczyźni jeżdżą bardziej agresywnie i mają więcej pewności siebie. Prawdopodobnie dlatego częściej doświadczają niebezpiecznych sytuacji na drodze – wyjaśniają trenerzy Szkoły Jazdy Renault.
O skłonności do nerwowych zachowań części kierowców może też świadczyć fakt, że np. aż 37% spośród osób, które przekraczają dozwolony limit prędkości z powodu zbyt wolnej jazdy innych kierowców, wpadło w poślizg wielokrotnie. Dane pokazują również, że 65% spośród tych, którzy w ogóle przyznają się do przekraczania prędkości, wpadło w poślizg przynajmniej raz. Jednocześnie 68% osób, które deklarują, że nigdy nie przekraczają limitów prędkości, nigdy też nie wpadło w poślizg.
– Z wyników badania tworzy się pewien obraz postaw na drodze i konsekwencji tych postaw. Więcej brawury i nerwów to więcej niebezpiecznych sytuacji w ruchu drogowym. Szczególnie w  się okresie podróży świątecznych kierowcy powinni kierować się rozsądkiem, a nie emocjami – dodają trenerzy.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o