Škoda Octavia Scout

0
63
Skoda-Octavia
REKLAMA

Uterenowiona wersja Skody Octavia najnowszej generacji oficjalnie zadebiutuje w lipcu. Oprócz znanego pomysłu czeskiego koncernu na wersję Scout, nowością jest możliwa do nabycia wersja bez napędu 4×4.

REKLAMA

Uterenowiona wersja Skody Octavia najnowszej generacji oficjalnie zadebiutuje w lipcu. Oprócz znanego pomysłu czeskiego koncernu na wersję Scout, nowością jest możliwa do nabycia wersja bez napędu 4×4.

Škoda Octavia Scout ma charakterystyczny uterenowiony wygląd, który nadają jej plastikowe dokładki nadwozia, progi i osłony nadkoli, zaś pod komorą silnika znajduje się aluminiowa osłona. Ważne też, że model ten ma zwiększony prześwit o 15 mm.

Wersja ta to konkurent dla innych kompaktowych aut tego typu, takich jak Ford Focus Active czy niedawno zaprezentowana Toyota Corolla Trek.

Dzięki elementom charakterystycznym Scout jest o 16 mm dłuższa i 15 mm szersza od podstawowej odmiany. Felgi stosowane do tego modelu mają rozmiar 18 lub 19 cali z odpowiednimi oponami, które to podnoszą zawieszenie względem standardowego modelu o 15 mm.

We wnętrzu Scout-a konsola środkowa, listwy drzwiowe oraz uchwyty są wykończone chromowanymi detalami. Także aluminiowe pedały i kontrastowe przeszycia na tapicerce, kierownicy i podłokietnikach w kolorze Tabor Brown podkreślają wyjątkowy charakter tego modelu, a elementy oznakowania na desce rozdzielczej oraz specjalne fotele z logo Scout zaznaczają odmienność tej wersji.

Jednak w odróżnieniu od poprzednich generacji tego samochodu, nie każda Skout będzie wyposażona w napęd 4×4. Do wyboru będą także odmiany przednionapędowe dla tych, którym wystarczy jedynie uterenowiony wygląd tej wersji, a parametry trakcyjne nie są już tak istotne.

Z napędem na przednią oś dostępna będzie odmiana napędzana silnikiem 1.5 TSI ze skrzynią manualną. Pozostałe wersje będą oferowane już z napędem na cztery koła, a do ich napędu zastosowane będą silniki – benzynowy 2.0 TSI 190 KM oraz wysokoprężny 2.0 TDI w dwóch wariantach mocy 150 KM i 200 KM.

Dwustukonny diesel to najmocniejszy silnik w historii tego modelu. Umożliwi on ciągnięcie przyczepy do 2000 kg.

Auto oficjalnie zadebiutuje w lipcu, ale nie podano informacji, kiedy trafi do sprzedaży w polskich salonach.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o