Suzuki Swift Sport hybrydą

0
254
REKLAMA

Odświeżony Suzuki Swift trafi niebawem do salonów. Jego wersja Sport będzie oferowana z hybrydowym napędem typu mild hybrid.
W ofercie Suzuki pojawiły się ostatnio modele z hybrydowym napędem typu mild hybrid. Wśród nich znajdzie się też Suzuki Swift Sport, który będzie miał teraz w nazwie dopisek Hybrid, gdyż do jego napędu zastosowano układ napędowy oparty o silnik 1.4 Boosterjet z systemem mild hybrid 48V SHVS.

REKLAMA

Nowy silnik japońskiego koncernu 1.4 Boosterjt ma mieć – dzięki współpracy z układem mild hybrid 48 SHVS – mniejsze zużycie paliwa, przy czym jednak ma zapewniać dynamiczne osiągi. Nowa turbodoładowana jednostka ma pojemność 1,4 litra i mniejszą moc od poprzedniej generacji, gdyż maksymalna moc silnika spadła ze 140 KM do 129 KM. Natomiast wzrósł o 5 Nm do 235 Nm maksymalny moment obrotowy, dostępny przy niższych obrotach, gdyż już przy 2000 obr./min.
Wpłynęło to niestety na przyspieszenie od 0 do 100 km/h, które nowemu modelowi zajmie 9,1 sekundy, czyli o sekundę więcej niż poprzednikowi, Wzrośnie prędkość maksymalna do 220 km/h, zamiast dotychczasowych 210 km/h. Jednakże zużycie paliwa ma być aż o 16% niższe.
Układ mild hybrid 48V SHVS składa się z urządzenia ISG, czyli rozruszniko-alternatora 48V z funkcją silnika elektrycznego, akumulatora litowo-jonowego 48V oraz przetwornicy prądu stałego z 48V na 12V. Podwyższone do 48V napięcie pozwala wygenerować wyższą moc i moment obrotowy, wykorzystywane podczas ruszania i przyspieszania.
Suzuki Swift Sport Hybrid został wyposażony w nowe funkcje wspierające bezpieczeństwo, takie jak: monitor martwego pola, ostrzeganie o ruchu poprzecznym za pojazdem czy też system rozpoznawania znaków drogowych.
Dodatkowo rozszerzono paletę lakierów nadwozia o trzy warianty dwukolorowe: Burning Red Pearl Metallic, Speedy Blue Metallic oraz Flame Orange Pearl Metallic, z dachem polakierowanym w kolorze Super Black Pearl.
Cena Suzuki Swift Sport Hybrid startuje z poziomu 88 900 złotych i już w kwietniu pojawi się w polskich salonach sprzedaży.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o