Volkswagen Caddy California

0
34
REKLAMA

Śladem większego brata VW T6, teraz VW Caddy debiutuje w wersji California. Ten mikrocamper ma 2-osobowe łóżko i małą kuchnię. Nadaje się idealnie na krótki wypad, zwłaszcza że jego funkcjonalność wzrasta po rozłożeniu dedykowanego dla tego modelu, modułowego namiotu.

VW Caddy California to samochód, który dzięki kompaktowym wymiarom łatwo prowadzić i parkować, a w tej wersji zastąpić może nam namiot podczas wypadów turystycznych. Nie oferuje wygody campera, jak choćby prysznica czy toalety, ale z niewielką, wysuwaną z tyłu kuchnią, z palnikiem zasilanym gazem z 1,85-kilogramowej butli. Ma też mały zestaw zabudowy na sztućce i naczynia. Dzięki temu podczas wypadu na łono natury można przygotować podstawowy posiłek. Na wyposażeniu znajdziemy także parę krzeseł i stolik, co pozwoli ten posiłek wygodnie zjeść. Na składanym łóżku o wymiarach 1980 x 1070 mm prześpią się w miarę wygodnie dwie osoby, gdyż nowo opracowane sprężyny z tworzyw sztucznych mają zapewniać wysoki komfort spania, pomimo niedużej grubości samego materaca.

REKLAMA

Nad śpiącymi zamontowano szklany dach, pozwalający na cieszenie się widokiem rozgwieżdżonego nieba w nocy, a zapewniającego doświetlenie wnętrza w ciągu dnia. Łóżko można złożyć i cieszyć się po rozłożeniu tylnych foteli w pełni funkcjonalnym 5–osobowym pojazdem, jednakże, jeśli tylne siedzenia pozostawimy w domu, to pod łóżkiem można stworzyć dodatkową przestrzeń na potrzebne rzeczy, pozwalając tym samym na dłuższe wojaże.

Można także powiększyć przestrzeń mieszkalną poprzez dedykowany dla tego modelu modułowy namiot, który można dokupić do samochodu. Rozkłada się go, opierając jedną z części o klapę bagażnika. Co ciekawe, można go zamknąć i zostawić, gdy chcemy pojechać bez niego np. na wycieczkę.

Volkswagen Caddy California będzie dostępny w początkowym okresie sprzedaży tylko w wersji o standardowej długości 4,5 m, ale w niedalekiej przyszłości pojawi się także wersja długa na 4,85 m, co poprawi jej funkcjonalność.

Samochód napędzany może być na przednią oś lub posiadać napęd na wszystkie koła 4Motion. Do wyboru będą dwie wersje napędu silnikiem wysokoprężnym TDI o mocy 75 lub 122 KM.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o