Volkswagen Golf VIII wyceniony

REKLAMA

Niemiecki koncern podał polskie ceny pierwszych modeli VW Golfa VIII generacji. Patrząc na cennik łatwo zauważyć, że jest zdecydowanie drożej.

REKLAMA

Volkswagen ogłosił polski cennik nowej generacji Volkswagena Golfa. Cennik rozpoczyna wersja Life z podstawowym silnikiem benzynowym 1,5 TSI o mocy 130 KM, która w bazowym wyposażeniu kosztuje blisko 92 tys. złotych. Patrząc na fakt, że obecnie w ofercie wyprzedażowej Golfa VII generacji można kupić już za ok. 63 tys. zł, a mając do dyspozycji 75 tys. zł można już wybrać dobrze wyposażony egzemplarz z mocniejszym silnikiem, nowa generacja wydaje się droga. Jednak nowa generacja nie oferuje już taniego, 3-cylindrowego silnika 1.0 TSI, gdyż bazowym motorem jest zdecydowanie droższy 1.5 TSI, a poziomy wyposażenia nowego Golfa skonfigurowano w zupełnie inny sposób niż dotychczas.
Nie będzie już znanych odmian Trendline, Comfortline i Highline. Nowy Golf oferowany będzie w wersjach: Golf, Life i Style oraz w sportowej linii R-Line. Volkswagen twierdzi, że są one bardziej rozbudowane w opcje dodatkowe i systemy bezpieczeństwa niż miało to miejsce w Golfie VII generacji. Standardem jest np. wirtualny kokpit, a w wersjach wyższych multimedia sterowane gestem i głosowy asystent.
Zatem najtańsza wersja benzynowa z silnikiem 1.5 TSI/130 KM, z manualną 6-biegową skrzynią biegów, oferowany jest obecnie w wersji Life w cenie od 91 990 złotych, zaś najtańszy Golf z silnikiem diesla 2.0 TDI/115 KM, z manualną 6-biegową skrzynią biegów wyceniony jest w wersji Golf na minimum 95 290 złotych. Cena najdroższego modelu z silnikiem wysokoprężnym 2.0 TDI/150 KM, ze zautomatyzowaną 7-biegową skrzynią DSG w wersji Style startuje od poziomu 128 990 złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o