Volkswagen ID.3 już w Polsce

0
100
VW-ID3
REKLAMA

Polski odział Volkswagena rozpoczął przyjmowanie zamówień na VW ID.3. Ten elektryczny samochód na początek dostępny będzie w limitowanej wersji 1ST. Dla pierwszych klientów w prezencie Wallbox i rok bezpłatnego zasilania akumulatorów w energię elektryczną.

REKLAMA

Od 17 czerwca rozpoczęto zbieranie zamówień na elektrycznego Volkswagena ID.3 w Polsce. Do pierwszych klientów trafi ID w limitowanej wersji 1ST. Zamówienia w pierwszej kolejności mogą zrobić klienci, którzy już wcześniej zarezerwowali możliwość zakupu limitowanego ID.3, dokonując opłaty rezerwacyjnej. Nie wszyscy jednak z tej grupy chcieli czekać na opóźnioną dostawę wymarzonego samochodu. W związku z tym, iż część chętnych zrezygnowała z zakupu, pozostałe auta ID.3 w wersji 1ST można zamówić za pośrednictwem konfigurator na stronie internetowej, bez wcześniejszej rezerwacji.

Volkswagen ID.3 w wersji 1ST jest oferowany w trzech wersjach z bogatym wyposażeniem oraz w trzech kolorach. Każda wersja jest już na starcie bogato wyposażona, co powoduje, iż ID.3 1ST w podstawowym wariancie kosztuje co najmniej 167 190 złotych.

Na pokładzie znajdziemy m.in. system Voice Control oraz system nawigacyjny, aktywny tempomat, czy możliwość wyboru profilu jazdy. Druga wersja wyposażenia 1ST Plus startuje od kwoty 194 390 zł i oferuje dodatkowo m.in. reflektory IQ.LIGHT oraz nadwozie lakierowane w dwóch kolorach. Najbogatsza wersja ID.3 1ST Max jest oferowana za co najmniej 215 990 zł. Ma ona na wyposażeniu duży panoramiczny szklany dach oraz wyświetlacz head-up display wykorzystujący technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Oczywiście w przyszłości będzie taniej, gdyż ubożej wyposażona wersja bazowa ma kosztować poniżej 130 tys. złotych. Pełny cennik VW ID.3 poznamy na przełomie lipca i sierpnia.

Klientom, którzy skorzystali z pre-bookingu i czekając cierpliwie kupią ID.3 1ST, Volkswagen przekaże Wallbox o maksymalnej mocy ładowania 11 kW. Natomiast wszyscy ci, którzy kupią VW ID.3 w edycji 1ST, niezależnie kiedy tego dokonają, otrzymają rok bezpłatnego zasilania samochodu energią elektryczną do 2000 kWh. Bonus ten będzie można zrealizować we wszystkich publicznych stacjach ładowania, na których działa aplikacja WeCharge Volkswagena oraz w europejskiej sieci stacji IONITY.

Pierwsze egzemplarze Volkswagena ID.3 1ST trafią do klientów we wrześniu, ale nie będzie na pokładzie niektórych funkcji, takich jak bezprzewodowy App Connect i wyświetlanie dystansu w Head-Up Display z poszerzoną rzeczywistością, z którymi niemiecki koncern ma dalej problemy. Pojawią się one w tych samochodach później w ramach aktualizacji oprogramowania.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o