Volvem bezpieczniej, ale wolno…

volvo

Volvo, zgodnie z zapowiedziami, rozpoczęło montaż w swoich samochodach ograniczników prędkości. Najnowsze modele szwedzkiej marki pojadą z maksymalną prędkością 180 km/h, co wynika z troski o bezpieczeństwo. To początek realizacji planów Volvo, celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Ograniczniki prędkości maksymalnej to nic nowego, tyle że do tej pory montowane m.in. w niektórych modelach Mercedesa, Audi czy BMW ograniczały elektronicznie prędkość do 250 km/h. Volvo ustawiło ten próg zdecydowanie niżej, bo na 180 km/h.
Firma zapowiadała już ten krok w ubiegłym roku i zaczyna go teraz wprowadzać w życie, montując ograniczniki prędkości we wszystkich nowych modelach swej marki. Pierwsze egzemplarze wyposażone w takie rozwiązanie trafią do salonów latem tego roku.
Ta decyzja Volvo zapewne nie spodoba się wielu klientom, ale bezpieczeństwo zawsze było najwyższym priorytetem szwedzkiej marki, która poświęcić może dla tego celu nawet wysokość swej sprzedaży. Producent twierdzi ponadto, że lepszym rozwiązaniem byłoby ustawienie limitu prędkości jeszcze niżej, ale ustalono 180 km/h jako kompromis pomiędzy bezpieczeństwem a oczekiwaniami klientów.
To początek planów Volvo, firma zamierza wprowadzić także inteligentne rozwiązania oparte na systemach GPS, uniemożliwiających szybką jazdę np. w okolicy szkół czy placów zabaw.
Nadrzędnym celem Volvo jest to, by po 2020 roku auta tej marki nie uczestniczyły w śmiertelnych wypadkach.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o