VW Golf w nowych odmianach

0
370
Volkswagen Golf GTI

Volkswagen Golf 8. generacji zyska niebawem nowe warianty. Do klasycznego kombi dołączy uterenowiona wersja Alltrack, pojawią się też wyczekiwane sportowe wersje o oznaczeniach GTI i R.

Niebawem w salonach odbierać będzie można pierwsze egzemplarze 8. generacji kultowego, produkowanego od 1974 roku, króla kompaktów VW Golfa. Do 5-drzwiowego hatchbacka dołączy szybko klasyczne kombi. Będzie ono wyraźnie większe od poprzednika, mając dłuższy o 6 cm rozstaw osi, który przy wartości 268 cm jest taki sam, jak w Skodzie Octavii Kombi. Dzięki dodatkowym centymetrom nadwozie nabierze zgrabniejszych proporcji, smukłości i bardziej dynamicznego charakteru oraz przestronności wnętrza.
Taka sama będzie również gama jednostek napędowych, z 48-woltowymi miękkimi hybrydami i dieslami z układem podwójnego oczyszczania spalin SCR.
Także wkrótce, śladem siódmej generacji Golfa pojawi się w ofercie „uterenowiona” stylistycznie odmiana kombi, czyli Alltrack. Obydwie wersje zostaną zaprezentowane pod koniec sierpnia i jeszcze w tym roku trafią do sprzedaży.
Wcześniej zaprezentowane zostaną sportowe warianty nowego modelu. Już w marcu na salonie samochodowym w Genewie swój debiut będzie miało GTI, które w bazowej specyfikacji zaoferuje moc 245 KM, czyli taką, jaką w poprzedniku osiągała odmiana Performance. Reszta pozostaje po staremu: napęd na przednie koła, elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym uślizgu i opcjonalna przekładnia DSG. Nieco później, bo pod koniec maja Volkswagen przedstawi 300-konną wersję TCR, czyli topowe GTI, odwołujące się do Golfów startujących w międzynarodowej serii wyścigowej TCR (Touring Car Racing). Wersja ta w porównaniu z poprzednią generacją jest mocniejsza o 10 KM i zrówna się z dotychczasową wersją R, która z kolei w nowej, jeszcze mocniejszej odsłonie powinna pojawić się na rynku w lipcu z mocą 333-koni i napędem na cztery koła.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o