Kalwaria Zebrzydowska [GALERIA]

Kalwaria
Kalwaria Zebrzydowska | fot. Andrzej Kozioł
REKLAMA

Kalwaria Zebrzydowska to miejscowość położona w malowniczym miejscu Małopolski. To nie tylko kościół i klasztor, ale również zespół kaplic i kościołów dróżkowych. Historia tego miejsca sięga roku 1602 r. Jego powstanie zawdzięcza się Mikołajowi Zebrzydowskiemu.

REKLAMA

Kalwaria to tętniące miejsce kultu. Pielgrzymów, których liczba sięga dwóch milionów rocznie, przyciągają nabożeństwa dróżkowe na Dróżkach Pana Jezusa i Dróżkach Matki Bożej oraz Cudowny Obraz Maryi Kalwaryskiej.
– Ostatnia sobota nie należała do tych dni, w których można spotkać tłumy pielgrzymów przybywających z całej Polski i innych krajów całego świata. W takich dniach można w ciszy i spokoju uklęknąć przed Cudownym Obrazem Maryi i udać się na spacer po dróżkach. Po drodze możemy zobaczyć wkomponowane w otoczenie 42 kaplice i kościoły.
Nam przejście dróżek zajęło około czterech godzin. Zdjęcia przedstawiają wycinek trasy, który przebyliśmy i myślę, że zachęcą innych do odwiedzenia tego miejsca, bo warto. Trudno opisać każdą fotografię. Niech każdy sam oceni czy warto tam jechać i przeżyć to co my. – pisze nasz Czytelnik, Andrzej Kozioł z Wojnicza.

Autor zdjęć: Andrzej Kozioł

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o