Drzwi pozostaną otwarte

0
57
Drzwi-pozostana-otwarte
REKLAMA

Najczęściej przyszli rodzice pytali o znieczulenie podczas porodu i różnego rodzaju wsparcie oferowane przez personel położnictwa.  
– Pokazaliśmy, że dzieci będą u nas przychodzić na świat w komfortowych warunkach, w obecności specjalistów, z wykorzystaniem sprzętu medycznego z górnej półki i z pełnym zabezpieczeniem diagnostyczno-laboratoryjnym – wylicza pielęgniarka oddziałowa położnictwa Jolanta Obrzut. – Poród w Tuchowie to bezpieczny poród, i co ważne – ze znieczuleniem  na życzenie – dodaje.
Szpital oferuje znieczulenie zewnątrzoponowe, ale też „poród na wesoło” z gazem rozweselającym. Ponadto pacjentki mogą zdecydować się na elektrostymulację TENS, czyli nieinwazyjną terapię przeciwbólową, polegającą na rozluźnieniu mięśni. Personel promuje naturalne metody zmniejszania bólu poprzez ruch, a nawet taniec. Ćwiczenia ogólnousprawniające z naciskiem na układ krążenia są wykonywane już podczas zajęć w bezpłatnej szkole rodzenia, działającej przy szpitalu. Zarówno tam, jak i na oddziale przed porodem pacjentki uczą się też relaksacji.
W związku z tym, że oddział położniczy jest przyjazny karmieniu piersią – pomocą i wiedzą służy mamom certyfikowany doradca laktacyjny, położna Marta Knapik-Kloch. Wydzielony został specjalny pokój laktacyjny, wyposażony w nowoczesny laktator.
– Spora część pytań dotyczyła możliwości porodu z mężem czy z partnerem. Oczywiście na nowym bloku każda kobieta może rodzić z bliską osobą – tłumaczy pielęgniarka koordynująca oddziału położnictwa Edyta Wrona.  Podczas tygodnia otwartych drzwi można było także porozmawiać z doulą, czyli osobą zapewniającą emocjonalne i informacyjne wsparcie rodzinie na czas ciąży, porodu i połogu. – Wszyscy, z którymi rozmawiałam byli pod wrażeniem oddziału i chodziło nie tylko o sprzęt najnowszej generacji, ale też o wystrój oraz wyposażenie, które sprawia, że przyszłe mamy mogą czuć się naprawdę komfortowo – mówi doula Katarzyna Nosal.
Wobec tak dużego zainteresowania pacjentek i ich rodzin zarząd Centrum Zdrowia Tuchów podjął decyzję, że drzwi w nowych oddziałach będą otwarte na co dzień. Oznacza to, że –  przy przestrzeganiu wszystkich przepisów sanitarnych – osoby zainteresowane będą mogły je odwiedzić, by zobaczyć panujące tam warunki i porozmawiać z personelem.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments